[Çözüldü] SOCKS 5 Proxy Kurulumu

Başlatan cevaps, 23 Mart 2014 - 13:39:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cevaps

Merhabalar,

Kişisel VPN kurmak için DigitalOcean'dan aldığım 5$'lık Ubuntu VPS mevcut. OpenVPN sunucusu kurup 2 kullanıcılı olarak mutlu mesut yaşıyorum. Ancak son günlerde yaşanan Twitter engellemelerini aşarken VPN ile uğraşmamak için, ayrıca bir de Socks 5 proxy kurmak istedim. Ubuntu'ya fazla hakim olmadığımdan, hep "guide"lar ne komut verirse onları yazarak işlerimi hallediyordum. :) Fakat Socks 5 Proxy için verdikleri komutu kullandığımda, sadece Putty ile sunucuya bağlı olduğum sırada proxy aktif oluyor. Putty'i kapattığım anda proxy kayboluyor. Fakat ilginçtir ki, dün ilk denediğimde putty'i kapatmama rağmen 2-3 saat boyunca proxy'i kullanabilmiştim.

Acaba Ubuntu sunucuya sabit bir Socks5 proxy kurma şansımız yok mu? Squid dediler fakat o sadece HTTP proxy sağlıyor.

Verdikleri komut şuydu; ssh -N -D 0.0.0.0:1080 localhost

İlk denediğimde localhost'u şimdi hatırlayamadığım bir yere eklemek istediğinizden emin misiniz diye sormuştu. ben de "yes" demiştim :) şimdi denediğimde o soruyu sormuyor, direkt root şifresi istiyor. Hala sadece Putty açıkken proxy bağlantısı kurabiliyorum. Ama amacım Putty'i aradan çıkartıp, 7/24 Proxy'i erişilebilir kılmak.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.  :)

Not: Socks 5'de ısrar etmemin sebebi daha sonra Proxifier ile başka yazılımları da bu proxy'e yönlendirecek olmam. Yani Socks'a mahkumum.

heartsmagic

Doğası gereği sürekli bağlı kalman lazım sunucu olarak kullandığın yere, başka bir yolu yok yani yanlış bilmiyorsam.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.