[Çözüldü] ubuntu bilgisayar aldım, driver sorunu?

Başlatan reprezalio, 22 Mart 2014 - 14:30:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reprezalio

arkadaşlar herkese merhaba aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. dün dell bilgisayar aldım içinde linux kurulu olarak geldi(12.04 LTS) , eskiden ubuntu tecrübem vardı bir kaç arkadaş dolayısıyla fakat hiç bu kadar içine girmemiştim ben de sizden yardım alayım dedim. Bu ubuntu'da driverlar nasıl yükleniyor, dell'in sitesinde her şey microsoft'a göre. ek sürümlerden 2 tane driver vardı onları aktifleştirdim fakat diğerleri?

bu arada 13.10'a nasıl geçebilirim, ya da geçeyim mi?

şimdiden teşekkür ederim herkese.

guopx

Genelde ekran kartı ve kablosuz sürücüleri dışında sürücü kurmaya gerek kalmıyor ubuntuda. Diğer sürücüler çekirdekle beraber ya da ubuntu ile geliyor modüler şekilde. Tanınmayan bir donanım, çalışmayan bir fonksiyon var mı?
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

reprezalio

tamam ekran kartı meselesini hallettim teşekkür ederim. yani daha driver kurmaya gerek yok? bir şey daha soracağım ben oyun oynamak için playonlinux yükledim oyunu kurmak için illa cdden mi kurulum yapmam gerekiyor indirip kursam olur mu? bu arada 12.04 le 13.10 arasında ne gibi farklar var

meda

12.04 uzun dönem destekli 13.10 güncel olan yok hem güncel hem de uzun dönem destekli kararlı bir sürüm dersen 3 hafta kadar sonra aksilik olmazsa 14.04 sürüm çıkacak 13.10 yerine 14.04 kurarsın.Bu arada bilgisayarın hayırlı olsun.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

reprezalio

heartsmagic

14.04'e sürüm yükseltme ile de geçebilirsin aklında bulunsun. Zira kullandığın sürüm LTS sürüm.
Eğer bu başlığa ait kafandaki sorular açıklandıysa: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.