ISO Dosyasını rip'leme hatası

Başlatan geryildirim, 20 Mart 2014 - 21:34:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

geryildirim

Elimde 8GB'lık bir film iso dosyası var. AcidRip ile avi dosyasına convert etmek istedim, ama 5 MB'lık bir dönüşümden sonra kesiliyor. sebebi ve çözümü hakkında bir fikriniz var mı?
teşekkürler...

NOT: Başka iso'larda problem çıkmadı.

empax

Programı uçbirimden başlatıp aynı işlemi gerçekleştirin, bakalım herhangi bir hata döndürecek mi.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

geryildirim

Eğer doğru yaptıysam, uçbirimden programı açtım,aynı işlemleri yaptım,gene 5MB'da kesti. Uçbirimde herhangi bir hata mesajı yok. Programın kendisi ise "Encoding finished,hope it worked.." mesajı veriyor.

empax

Bu iso kalıbındaki filmi sorunsuz izleyebiliyorsunuz(?)

Kalıbın kaynak yolu(source path) doğru bağlanıyor mu? Programı hiç kullanmadım ama şurada[1] nasıl yapılacağına dair bir anlatım var. Atladığınız bir ayar/adım olabilir mi?
[1]
http://www.communitytechnology.org.uk/pub/howtoacidrip/howto.html
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

eronis

film dosyasında izlemeyi fazla etkilemeyen küçücük bir hata bile varsa bu onu etkiler. tamamen kusursuz bir video dosyası olsa bu sorunu yaşamazdın. bence sen o filmi baştan sona izle bir takılma yada renk karmaşası falan görürsen anla. onun dışında iso dosyası sonuçta sanal bir dvd dir. o dosyayı içine alacak kadar büyük bir dvd yaparsan sorun ortadan kalkabilir... ayrıca bazı sanal ortamlarda bir cihaz bir dosya için belleğinin en fazla 1/4 ünü kullanabilir. kesin öyledir demiyorum sanmıyormuda ama bu da bir teori...
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

geryildirim

ISO dosyasının içinden filmleri çıkardıktan sonra seyredilebildiğini gördüm. Yani film dosyalarında problem yok, ancak program tamamını rip'lemiyor.

http://www.communitytechnology.org.uk/pub/howtoacidrip/howto.html

Güzel bir site; teşekkürler, ama ben ISO'dan convert etmek istedim. Yaptığım işlemler doğru, çünkü başka bir ISO'dan çalışmıştı.