Jack sorunu

Başlatan tanselk, 20 Mart 2014 - 16:59:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tanselk

Merhabalar;
toshiba notebook da windows 7 yanına ubuntu 12.04 kurduğumda windows 7 de kulaklık çıkışı çalışmıyor. Windows 7 recovery ile geri döndüğümde ubuntu kurmadan her hangi bir sorunla karşılaşmıyorum.Sorunumu nasıl düzeltebilirim?

empax

Bilgisayarın modeli nedir?
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

heartsmagic

Böyle bir sorunu hatırlar gibiyim ancak bulamadım başlığı. Çok garipsemiş hatta itiraz etmiştim ancak mantıklı bir açıklaması çıkmıştı sonunda. Gerçi kulaklık sorunu muydu çok da emin olamadım şimdi, fakat bu türde bir şeydi sanki. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gokhan2309

Merhaba. Konuyu benim adıma arkadaşım açmıştı. Bilgisayarım Toshiba P-770 12Q modeli. Hala sorunum devam ediyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mart 2014 - 17:50:42

Sorunumda şöyle bir gelişme var: Örneğin, bilgisayarı ubuntu ile başlattıktan sonra, "yeniden başlat" deyip windows'u açarsam kulaklık jack çıkışı çalışmıyor. Bunun yerine, bilgisayarı kapatıp ilk açılışta windows'u seçersem kulaklık çıkışım çalışıyor. Deneye yanıla bunun farkına vardım.

empax

Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Mart 2014 - 23:16:35
Böyle bir sorunu hatırlar gibiyim ancak bulamadım başlığı. Çok garipsemiş hatta itiraz etmiştim ancak mantıklı bir açıklaması çıkmıştı sonunda. Gerçi kulaklık sorunu muydu çok da emin olamadım şimdi, fakat bu türde bir şeydi sanki.

Bu konuydu sanırım(?)
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42035.0
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

gokhan2309

Benim deneyimlediğime benzer bir çözüm bulmuş oradaki arkadaş da. Evet, bu sorunun ubuntudan kaynaklandığına yemin edebilirim :) Windowstan değil yani. Bunu savunurken de şu savlarım var:

Bu sorunu yaşadığım gibi recovery ile bilgisayarı paketten çıktığı durumuna geri döndürdüm. Defalarca açıp kapattım, yeniden başlattım kulaklıkta hiç bir sorun olmadı. Ne zaman ki tekrar windows yanına ubuntu kurdum yine aynı sorun tekerrür etti. Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar olursa kendimce bulduğum çözüm ise şöyle : Ubuntudan Windows'a yada Windows'tan Ubuntuya geçiş yapmayı düşündüğünüz zaman işletim sistemlerinin "Yeniden başlat" seçeneklerini kullanarak değil de bilgisayarı tamamen kapatıp açarak geçişinizi gerçekleştirin. Bu sorunu tam anlamıyla çözmüyor tabii ki, yeniden başlatıp Windows'a geçtiğiniz anda sorun tekrarlanıyor. İşletim sistemleri arasındaki geçişi dediğim gibi yapınca bir sorun gözükmüyor. Yine de herhangi bir sürücü ile, bir program ya da kod ile bu sorunu kökten çözmeyi başarabilen olursa, beni de bilgilendirirse sevinirim. Çünkü çok nadir gözlemlenen bir hata ve gerçekten sinir bozuyor. İlgilenen herkese çok teşekkür ederim. [Çözüldü] etiketi konmazsa çok memnun kalırım, belki daha "gerçekçi" çözümler bulan olur. Saygılar.

Alıntı yapılan: empax - 22 Mart 2014 - 20:01:21
Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Mart 2014 - 23:16:35

Bu konuydu sanırım(?)
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42035.0

heartsmagic

Orada da sorduğumuz gibi mesele Windows'un sistemi uykuya yatırıyor olmasıdır belki. Bu yönde araştırma yapılabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.