[Çözüldü] Oyun hakkında

Başlatan Anizm, 15 Mart 2014 - 17:24:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Anizm

Arkadaşlar online oyun ararken gözüme heros of the strom çarpı windows ve mas oc için var wine ile ubuntu da çalıştırabilir miyim sizce ?

Birde arkadaşlar windows için olan bir oyunu sanal bilgisayara windows kurarak oynaya bilir miyim ?

plazma

Blizzardin moba tarzında olan yeni oyunu şuan beta aşamasında olması lazım, wow çalışıyor oyun ama beta sürecinden çıkana kadar net birşey söylemek zor çalışmaı muhtemel.
Bak bir istersen :
http://askubuntu.com/questions/375954/installing-heroes-of-the-storm

empax

Sanırım Dota 2 ve Heroes of Newerth benzeri bir oyun(?)
Çok uğraştıracaksa hazır Linux için olan müdavimi hatta orijinli olan Dota 2 veya benzeri Heroes of Newerth oynayabilirsiniz.
Dota2 oyununu Steam üzerinden ücretsiz oynayabilirsiniz.
Heroes of Newerth ise direkt sitesinden Linux için olan sürümünü ücretsiz edinebilirsiniz.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Anizm

Alıntı yapılan: empax - 15 Mart 2014 - 19:59:02
Sanırım Dota 2 ve Heroes of Newerth benzeri bir oyun(?)
Çok uğraştıracaksa hazır Linux için olan müdavimi hatta orijinli olan Dota 2 veya benzeri Heroes of Newerth oynayabilirsiniz.
Dota2 oyununu Steam üzerinden ücretsiz oynayabilirsiniz.
Heroes of Newerth ise direkt sitesinden Linux için olan sürümünü ücretsiz edinebilirsiniz.

Aslında Dota 2 ye benzemiyor heroes of strom,bir denemekte fayda var belki çalıştırabilirim heroes of stromu ubuntu da,peki sanal makine ile windows kursam onda oynayabilirmiyim ?

Arkadaşlar iki kurma seçeneği var biri windows formatında diğeri mas oc sürümünde,hangisi ubuntuda çalışır veya daha iyi olur,wine ile felan ?

empax

Sistem gereksinimleri yetse bile ekran kartı için bir şey söylemek zor. Çünkü sanal ekran kartı üzerinden ne kadar sonuç alınır denemeden bilinmez. Google aramalarında da deneyen birinin sonucuna denk gelmedim.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Deadpool

Vmware fusion ile oyun oynayabilen insanlar var internet üzerinde. Ancak paralı bir sanal makine yanılmıyorsam ücretsiz versiyonu nasıl olur bilmiyorum. Şunu söyleyebilirim ancak sanal makine üzerinde oyun oynamak için oldukça güçlü bir sisteme sahip olmak gerekiyor. Heroes of the storm muhtemelen wine ile rahatça çalışacak blizzard oyunları linux ile pek sorun çıkarmıyor. Ayrıca arkadaşların önerilerine ek olarak strife adlı mobayı da öneririm heroes of newerth'in yapımcısından çıkacak olan bir oyun linux desteği ile gelecek şu an kapalı betada isterseniz beta anahtarı için sitesine göz atabilirsiniz.

plazma

Crossover birde ücretli olarak demosunu 15 gün deneyebilirsin olmadı onla bir dene popülor oyunların çoğunu çalıştırıyor. http://www.codeweavers.com/products/

Anizm

Wine ile denedim çalıştırmadı :(

Deadpool

Daha oyun piyasada değil ben piyasaya çıktığı zamanki hali için diyorum :).

Anizm

Anlamadım teşekkürler (:

plazma

Alıntı yapılan: Anizm - 16 Mart 2014 - 09:55:24
Anlamadım teşekkürler (:

Bir makale buldum sizin sorununuz ile ilgili adım adım nasıl çalıştıralacağı anlatılmış.

http://news.softpedia.com/news/How-to-Play-Blizzard-s-Hearthstone-Heroes-of-Warcraft-on-Linux-424410.shtml