[Çözüldü] The system is running in low-graphics mode hata lütfen bakın

Başlatan Deathangel, 21 Haziran 2016 - 13:19:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Deathangel

kullanıcı adımı sıfremı gırıp consoldan gırıs yaptım

daha sonra bı paketleri güncelleyim dedım

sudo apt-get update

dedım baslarında hep yoksay *çıktı

daha sonra

sudo apt-get install fglrx komutunu denedım

sudo dpkg --configure -a

komutunu girmemi istiyor  giriyorum tekrardan kod gırmem için imleç yanıp sönen o satır gelıyor

tekrar

sudo apt-get install fglrx

komutunu girince fglrx paketi için kurulum adayı yok diyor

sudo apt-get upgrade

deyincede

Found memtest86+ image: /memtest86+.elf
Found memtest86+ image: /memtest86+.bin

komutunda saatlerce takılı kalıyor  zaten ubuntu tweak kapıcı sı ıle kernel ları silerkende burada hep takıldı daha sonra restart attım makineye bu hatayı aldım lütfen yardım edin kurulumu yeniden yaparsam cok veri kaybı yaşarım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Haziran 2016 - 13:19:37

en son yaptıklarım

guest hesap ını kapatmak
eskı kernel ları kaldırmak
in a world without fences and walls, who needs gates and windows

keyserver2.pgp.com
EA004CB1-->privatekey0@gmail.com

illedelinux

@Deathangel sana kendimden bir şeyler anlatayım, bir örnek olarak da görebilirsin, amacım bir şeyler öğrenmene kendimce katkıda bulunmak,  umarım yanlış anlamazsın :)

Ben Linux'un temel prensiplerini öğrenene kadar ve yüzlerce kurulum deneyiminden geçene kadar hiç kimseye bir tek soru dahi sormadım.
Bunun iki nedeni vardı, birincisi Linux forumları diye bir şeylerin varlıgından habersizdim, ikincisi ise temel bilgileri veya karşılaştıgım sorunları kendim deneme-yanılma yöntemleriyle bulmamın bilgi dağarcıgıma daha çok yararlı olacagını düşündügüm içindir.
Örnegin Ubuntu forumun varlıgından haberdar oldugumda bir Linux işletim sistemini rahatça kurup-kullanacak konumdaydım, temel sorunlar veya çok yaşanan sorunlar konusunda soracagım bir şey yoktu, sadece teknik sorular sorabilirdim ki, onu da zaten pek ihtiyaç hissetmiyordum.
Çünkü teknik sorular sorma aşamasında olan biri için bolca kaynak var, biraz araştırdın mı veya ipin ucunu yakaladın mı gerisi bir şekilde geliyor. @Deathangel sadece sana değil, senin gibi birşeyler öğrenme istegi olan herkese tavsiyemdir. Her sorun yaşadıgınızda nasıl olsa burada açtıgım başlıkla bir şekilde yardım alma tembelligine düşmeyin. En makul çözümler yüzünüzde tebessüm yaratacak olan kendi çözümleriniz oldugunu bir kenara yazın. :)

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Deathangel

yok abi zaten o kodları da ben araştırıp buldum ama benim boyumu fersah fersah astı elimi hangi dala atsam elimde kalıyor bir komut yazıyorum o olmuyor fılan deli olcam :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Haziran 2016 - 22:50:51

Hazırda beklet meselesi buna sebep olmaz, konuk oturumu meselesini geri alalım önce. Eğer düşük çözünürlükte de olsa masaüstüne kadar gelebiliyorsan aynı işlemi deneyerek eklediğin kısmı sil. Yok, masaüstü sorunu oluyorsa ctrl+alt+f1 veya f2 ile uçbirime düş. Burada senden kullanıcı kodu ve parolanı isteyecektir. Normal kullanıcı kodunu yaz, parola isteyince dikkatlice yazarsın ancak yazarken görünmez, seni aldatmasın. Komut satırına düşünce:

Kod: [Seç]

sudo nano /etc/lightdm/lightdm.conf

ile dosyayı aç, ilgili satırı sil. Sonra ctrl+x ile kapat ve kapatırken duruma göre y veya e de. Sistem Türkçe ise e demen yeterli olacaktır. Sonra:
Kod: [Seç]

sudo lightdm restart

Sorun olursa sistemi yeniden başlatıp denersin.

sorun nun çözümü budur arkadaslar
in a world without fences and walls, who needs gates and windows

keyserver2.pgp.com
EA004CB1-->privatekey0@gmail.com