[Çözüldü] unity3D

Başlatan junior31, 15 Mart 2014 - 00:35:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

junior31

Selamun Aleyküm,
Ustalar ben yeni linux kullanmaya başladım bırakmamayada kararlıyım. Yalnız Unity3d programını wine entegrasyonu ile sorunsuz yüklesemde unity3d programında yeni bir proje açtığımda 1. resimdeki hatayı alıyorum sanırsam unity3d programı projenin içine istediği dosyaları yükleyemiyor. Hazır bir projeyi açtığımda iste 2. resimdeki hatayı alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

1.Resim

2.Resim

Deadpool

Unity'i wine ile neden kurdunuz acaba? Bildiğim kadarıyla yerel linux desteği zaten var.

junior31

siz farklı unity yi anladınız sanırım linuxdaki unity değil bu unity 3d oyun motoru ve ne yazıkki bunun sadece windows ve mac desteği var.

guopx

@junior31
Eğer 64 bit kurmuşsanız 32 bit kurup deneyin.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

junior31

Unity3D oyun motorunda 32 bit veya 64 bit gibi ayrılan setuplar yok yüklerkende öyle bi seçenek sunmuyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Mart 2014 - 14:38:40

Klasörleri oluşturamıyor izinlerle alakalı bişey olabilir diye düşündüm ama nasıl tam yetkiyi vericem wine a bilmiyorum bilmiyorum

guopx

Anladım.
To run Unity3d 4.1.2
you need:
- 32bit wine prefix
- winetricks tahoma
- copy the ProductId value from:
HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ProductId
to:
HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProductId
- create folders in /users/YOURUSERNAME/AppData/LocalLow

I used Monodevelop(not built-in unity3d) in Linux for code editing.

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=28175&iTestingId=78556
Diyor burada. Her şeyi silin wine ile ilgili rm -rf ~/.wine komutu tüm wine programlarını siler.
Sonra uçbirimi açın export WINEARCH=win32 komutunu verin. winetricks --gui komutuyla açılan pencereden select default wineprefix > install a font yapın corefonts ve tahoma'yı işaretleyin. Ve regeditten verilen değeri kopyalayıp başka bir yere yapıştırmanız gerekli.
https://www.youtube.com/watch?v=Q6YzEfHc81k bu videoya göz atın.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

junior31

O vidyodakileri yapmıştım ama şimdi tekrar yaptım ve yine aynı sonuç ne proje açabiliyorum nede bir projeyi injekt edebiliyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Mart 2014 - 20:15:22

Böyle bi nedenden dolayı linuxdan vazgeçmek istemiyorum çözümü yokmudur acaba ?

Deadpool

@junior31 doğru anladım. Linux'ta da var https://unity3d.com/unity/multiplatform/desktop bağlantısına bakın linux'u göreceksiniz. Uygulamanız korsansa sorun ondan kaynaklanabilir ayrıca ;).
Not:Çözüm için sanal makineye windows kurabilirsiniz wine ile uğraşmaktansa.

junior31

evet programı doğru anlamışsınız fakat sitesindeki tabiri yanlış anlamışsınız bu oyun motoru windows a mac e ve linux a oyun yapabiliyor orda onu belirtiyor. Hatta download sayfasına girip sadece mac ve windows için olduğunu görebilirsiniz. wine ile açılması benim için çok daha önemli çünkü sanal makineye ağır gelecek bir program ve sürekli bir 0 dan dosya aktarımı yapmam lazım bu virtualboxda tamamen bi sıkıntı zaten. Bir kaç kişi unity yi linuxda açmış ve youtube a videoları koymuş fakat nasıl yapıldığını söyleyen bi kaç video var ordada benim sorunumun çözümü yok.

if

@junior31, hatada varolmayan ya da boş bir dosya olması gerektiğini söylüyor proje dosyasının. Bir boş dosya oluşturun yalnız adında boşluk olmasın.

Derken şu[1] hata kaydını buldum. Oradaki önerileri deneyebilirsiniz.

[1] http://bugs.winehq.org/show_bug.cgi?id=26272

junior31

archlinux da belki çalışır diyerek archlinux a geçiş yaptım fakat yine açılmadı. if mesajını yeni gördüm verdiğin linki inceledim ve sonunda başardım sorunsuz bi şekilde açılıyo şuan Allah razı olsun. Dahada linuxdan ayrılmam.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Mart 2014 - 18:01:01

bu seferde bambaşka bi sorunla karşılaştım. oyunu build ederken program yok oluyor kapanıyo yani. ve dosyalarda aramak için bi isim yazdığımda mesela fatih dosyasını arayacağım fatih yazdığımda klasör kapanıyor yani klasör kapanıyo bi bağlantısı vardır diye düşündüm bunun bir çözümü varmı ?

if

@junior31, amin!

O yeni bir sorun olduğu için yeni bir konu açın. Uygulamayı uçbirimden başlatıp hata çıkan işlemi tekrarlayın sonra çıktıları yeni konuya geçin.

Bu konuyu çözüldü olarak işaretleyelim.