DNS yönlendirme

Başlatan ahmetkanar54, 13 Mart 2014 - 10:56:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetkanar54

merhaba arkadaşlar cafemizdeki zentyal yüklü sunucumuzda client ların anasayfasını başka sayfaya yönlendirebilirmiyim.Yani Clientlerde yandex var ben yandex i otomatik bing e yönlendirmek istiyorum dns sunucusu var.

cagriemer

DNS bu isi yapmak icin dogru yer degil. Squid benzeri bir cozumle adresi yeniden yazdirmak daha mantikli. Hatta en guzeli dogrudan istemcilerin giris sayfalarini degistirmek ama istemcileri yonetmek icin ne kullandiginizi bilmeden bir sey soylemek zor.

ahmetkanar54

Alıntı yapılan: cagriemer - 13 Mart 2014 - 14:42:10
DNS bu isi yapmak icin dogru yer degil. Squid benzeri bir cozumle adresi yeniden yazdirmak daha mantikli. Hatta en guzeli dogrudan istemcilerin giris sayfalarini degistirmek ama istemcileri yonetmek icin ne kullandiginizi bilmeden bir sey soylemek zor.

akınsoft cafeplus u kullanıyoruz da anasayfayı değiştiremiyoruz squid i açıncada net çok kasmaya başlıyor

cagriemer

Istemci yonetmek derken bunlar Windows makinelerse ve bir dizin agaci icerisinde bulunuyorlarsa "Group Policy" ile bu dediginiz yapilabilirdi. Lakin bunlar hep tasarim asamasinda karar alinmasi gereken konular ve su anda elinizde boyle bir secenek yok anladigim kadariyla.

Diger actiginiz baslikta Squid'in niye performans sorunu yasattigini cozmeye calisalim bana kalirsa. 

ahmetkanar54

Alıntı yapılan: cagriemer - 14 Mart 2014 - 02:27:18
Istemci yonetmek derken bunlar Windows makinelerse ve bir dizin agaci icerisinde bulunuyorlarsa "Group Policy" ile bu dediginiz yapilabilirdi. Lakin bunlar hep tasarim asamasinda karar alinmasi gereken konular ve su anda elinizde boyle bir secenek yok anladigim kadariyla.

Diger actiginiz baslikta Squid'in niye performans sorunu yasattigini cozmeye calisalim bana kalirsa.

olur hocam hala aynı sıkıntım var