[Çözüldü] Veritabanı Ana Kategorisi yada Yazılım altında bir kategori olabilirmi?

Başlatan gnukarabatak, 12 Mart 2014 - 23:41:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gnukarabatak

Öneri ve istekler konusu altında açılmasını istediğiniz başlıklar kısmına yazacaktım. Ancak yanıta kapatıldığı için ayrı bir konu açıyorum. Gördüğüm kadarıyla Veritabanı ana başlığı yok yada ben aramama rağmen göremedim, olabilir. Kısacası önerim Şudur ;

Veritabatanı Ana kategorisi olmalı. Altında örneğin SqlLite, PostreSQL, Firebird.. şeklinde alt kategoriler olabilir. Java tomcat kurulumu java veritabanları alt kategorisinde olabilir. Genel Veritabanı Betikleri alt kategori yine olabilir. Yani bu iş çok genişlemeye açık. Gerçi bu form çok devasa bir bilgi kaynağı. İnsanın kaybolmamasını engelleyen tek şey arama kutucuğu :) Ben olayın şu tarafındayım; Dünyada sunucu sistem tercihi çoğunluk olarak linux sitemler üzerinde olması hasebiyle, bu sunucuların üzerinde de bir veritabanı sistemi çalışmakta. Ubuntu-linux veritabanı ilişkisi ile ilgili bir başlık olabilir diye düşündüm. Hatta ilk etapta boş birkaç ana başlık açık olarak gerçekleştirilebilir. İçini doldurmak isteyenlere yol gösterilmiş olur en azından. Yönetime Arz ederim.
Linux kullanmak bir farklılık, linux'te kod yazmak ise ayrıcalıktır.

cagriemer

Veritabani sunuculari icin http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=22.0 adresindeki kategoriyi kullanabilirsiniz. Uzun suredir forumu daha da sadelestirmeyi dusunurken kategori sayilarini arttirmak cok istedigimiz bir sey degil.