[Çözüldü] Wireles ağı gri gözüküyor ve seçemiyorum

Başlatan interpreter92, 09 Mart 2014 - 11:07:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

interpreter92

merhaba arkadaşlar  bizim burda bi wireless ağ var yurdun interneti ona bağlanamıyorum.
tıklayıp seçemiyorum gri gibi bunu nasıl çözeriz ? not:  windows kullanan arkadaşlarım bağlanabiliyorlar.  özellikle yurdun internetine bağlanamıyorum  diğer yerlerde bağlanabiliyorum
şu an 3g den yazıyorum. 

heartsmagic

Bu yurda ait internet nasıl bir şeydir, özel bir yapısı var mı? Yoksa normal bir kablosuz ağ gibi seçip giriyor mu insanlar?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

interpreter92

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Mart 2014 - 11:07:54
Bu yurda ait internet nasıl bir şeydir, özel bir yapısı var mı? Yoksa normal bir kablosuz ağ gibi seçip giriyor mu insanlar?

normal kablosuz ağ.   isteyen kişiler şifreyi yazıp giriyor. tabi ben giremiyorum windows kullanmadığım için. için :)
özel yapısı ne demek istediğiniz anlamadım normal kablosuz ağ işte.

heartsmagic

Bazı yurtlarda öğrenci numarası ile önce bir kimlik denetimi falan yapılıyor, forumda gördüğümüz için daha önce sorayım dedim.
Normal bir kablosuz ağ ama gri görünüyor? Etkin değil o zaman, tıklayamamandan onu anlıyorum. Başka hiçbir ağa bağlanamasan bakınırdık ama sadece bu ağa bağlanamaman garip geliyor bana. Ağ yöneticisindeki bağlantıları düzenle bölümüne gelip, o ağı sildiğinde ne oluyor? Listeye geliyor ama yine gri mi?

interpreter92

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Mart 2014 - 14:25:54
Bazı yurtlarda öğrenci numarası ile önce bir kimlik denetimi falan yapılıyor, forumda gördüğümüz için daha önce sorayım dedim.
Normal bir kablosuz ağ ama gri görünüyor? Etkin değil o zaman, tıklayamamandan onu anlıyorum. Başka hiçbir ağa bağlanamasan bakınırdık ama sadece bu ağa bağlanamaman garip geliyor bana. Ağ yöneticisindeki bağlantıları düzenle bölümüne gelip, o ağı sildiğinde ne oluyor? Listeye geliyor ama yine gri mi?

evet ağ ayarlarından o bağlantıyı siliyorum tekrar geldiğinde yine gri olarak geri geliyor.
çok ilginç bi durum diğer bütün yerlerde bağlanabiliyorum ama sadece yurttaki ağ böyle.

heartsmagic

Bir de Wicd kurup dener misin? Ağ yöneticisinin yerine kullanacaksın.

interpreter92

@heartsmagic ya kardeş çok teşekkürler ya sayende çözüldü sorun.  yabancı forumları alt üst ettim yine çözüm bulamamıştım  sen çözdün.

ne kadar teşekkür etsem azdır. çok teşekkürler tekrardan.  ;D ;D

if

Çözülen konuların etiketlenmesi için: cozuldukonusu