Lenovo G570 BIOS fan speed

Başlatan LugiHaue, 05 Mart 2014 - 14:12:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

LugiHaue

Merhabalar,

Başlıktada belirttiğim gibi Lenovo G570 kullanıyorum. Fanı çok hızlı dönüyor. Doğru düzgün ne CPU kullanıyorum nede RAM buna rağmen fan çok hızlı dönüyor. Isınma gibi bir problemde yok ortada. BIOS ta hızını ayarlamak istedim ama fan speed ayarı yok. SpeedFan programı ile fan hızına müdahale edebilirim diye düşünüyordum ama oda olmadı. BIOS tan erişim olmadığı için programlada fana müdahale edemedim.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımlarını esirgemezse çok sevinirim.
''Bu genç Ricky mavi mi yoksa siyah kalem mi istediğinizi hatırlamaz ; Ancak yakındaki restaurantın baş garsonunu ezerken Tanrı gibiydi..

alikemalocalan

laptoplarda fan hızını ayarlayamassın.eger linux haricinde windows felan kullanıyosan güç tasarrufuna getir yada dengeli mode getir güç modunu.eger wimdows felan kullanırken dahi hala aynı sorun varsa bios da sorun vardır bios güncellemeerini takip et.ama biosu yanlıs günlersen anakartı yakarsın.deneyimli bir teknisyenden yardım al bios güncellerken

waroi

Ekran kartı kurulumunu doğru bir şekilde yapınca fan çılgınlığı düzeliyor, ayriyeten Lenovo'lar için Windows'ta istediğiniz işi yapan (Fan kontrol ve temizlik butonu) uygulama var ama Linux'ta bende hala bulabilmiş değilim, benim açtığım benzer bir başlığı da takip edebilirsiniz belki orada çözüm bulunur diye bekliyorum.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42450.0

heartsmagic

Şu çıktıları bir görebilir miyiz:
ekrankomut
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.