Web serverim tüm upload bant genişliğimi sömürüyor

Başlatan ghost_busters, 04 Mart 2014 - 13:29:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ghost_busters

Merhabalar,

Öncelikle Ubuntu 2.10 Apache web serverim var,

web serverimda bağlanan insanların bant genişliğini belirleme ile ilgili bir ayar varmıdır acaba, örnek veriyorum 10 kişi download işlemi yaptığında , 11 inci kişinin downloadı yarıda kesiliyor, hattım 10/5 kötü bir hat değil, firewall olarak pfsense kullanıyorum, traficshaper ile belli bir mbit ayırsam, bu sefer aynı şekilde o bant tıkandığında download kesicek, apache veya web sunucu tarafında bu konu ile ilgili bir ayar varmı dır.?

if

@ghost_busters, yabancı kelimeler kullanmayın lütfen. Bunların Türkçe karşılıkları bulunmakta.

ghost_busters

Özür dilerim üstad, kısaca sorum, web serverimda bant genişliği ile ilgili bir ayar varmı acaba ?, örnek : 2 Mbit kullansın, bağlanan kullanıcılar eşit miktarlarda download yapabilsin gibi.

if

Üstad deme nezaketi gösterdiğiniz için teşekkür ederim yalnız demenize gerek yok, ben de sizin gibi bir kullanıcıyım sonuçta.

Bant genişliğini sınırlamanın bir kaç yolu varmış. Burada[1] gösterilmekte. En çok kullanılanı mod_bw sanırım. Fakat istediklerinizi mod_cband'ın CBandUserSpeed ve CBandUserLimit değişkenlerini kullanarak kullanıcılar; CBandSpeed ve CBandLimit değişkenleri ile de sanal konaklar için yapabilirsiniz.

[1] https://stackoverflow.com/questions/17009248/limit-bandwidth-per-apache-virtual-host

ghost_busters

Ne olursa benden bir nebze fazla bilen benim üstadımdır. Teşekkür ederim aşağıdaki linki inceliyeyim, size dönüş yaparım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Mart 2014 - 10:21:36

Hocam açıkcası , bu yöntemleri beceremedim, ufak bir soru soracağım, sitemden günlük yaklaşık 700 Mb lık bir indirme işlemi yapılıyor, kullanıcıların bir kısmının download yaparken bağlantısının gitmesi normalmidir. hane kapasite için söylüyorum, makinem sanal üstünde 8 gb ram , xenon işlemci, 200 gb hdd, hattım 10/5 di, 30/10 yükselttim, bana bu dosya paylaşımına göre olması gereken sistem ve hat konfigrasyonu nedir sizce yardımcı olabilirmisiniz.