[Çözüldü] Compiz kurdum masaüstü kayboldu...

Başlatan pars bilisim, 28 Şubat 2014 - 15:21:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pars bilisim

bugün ubuntu 13.10 gnome dönüş yaptım compiz yükledim ancak her seferinde CCSM çalıştırdıgımda masaüstü kayboluyor alt + F2 kombinasyonu dahi çalışmıyor Alt +T basıp açtıgım terminal de keza öyle...
unity yükledim konsolu açmayı başarabilsem unity --replace komutunu yürütmeye çalışacagım.Bu durumda ne yapabilirim?

okayokay

gnome da kalmak istersen ?

ctrl+alt+f1 yapıp oturum aç

sudo service lightdm stop
sudo service gdm stop
sudo apt-get install --reinstall gnome-shell gnome-session gdm
sudo dpkg-reconfigure gdm # bu komutu verdiğinde açılan ekrandan varsayılan olarak gdmyi seçmen gerekiyor.
sudo service gdm start

Komutlarını verdiğinde gnome olarak çalışması gerekiyor.

unity'e dönmek istersen
unity --replace komutunu ctrl+alt+f1 yaptığında verebilirsin

iyi günler
Okay OKAY

pars bilisim

teşekkürler sonunda çalıştırdım.Peki ateş efekti varmı? ne yaptıysam bulamadım ateş efektini

heartsmagic

Gnome Shell ile Compiz olmaz zaten. Ek canlandırmalar için compiz-plugins-extra paketini kurmayı deneyebilirsin. Bu başlıktaki sıkıntı çözüldüğü için bence etiketleyelim. Ataş ve diğer canlandırma gibi meseleler için forumda arama yaptıktan sonra çözüm bulamazsan yeni konu açarsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

pars bilisim

Evet verim alamadım bende acronis ile daha önceden yedeğini aldığım Lİnux Mint 16 KDE dönüp öyle compiz kurdum :D
Firefox ve Compiz açık kullanılan bellek 900 MB  :) compiz varken kwin hiç gerek yok compiz efekt ve canlılık olarak kwinden daha üstün bana göre .Bence Compiz KDE dağıtımlara varsayılan olarak yerini almalı...Forumda ve diğer aramalarda ateş efektini bulamadım compiz-plugins-extra pek tabi yükledim ancak bununlada gelmedi.Yeni konu mu açayım ateş efekti için ?

if

@okayokay, komut ve çıktıları için kod etiketi kullanın lütfen.

@pars bilisim, çözüldü etiketi için: cozuldukonusu