Ubuntu 14.04 Beta 1

Başlatan plazma, 28 Şubat 2014 - 01:44:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nikbinliknet

13.10 Ubuntu GNOME kullanıyorum. 14.04 Beta sürümüne uçbirim üzerinden nasıl yükseltme yapabilirm?
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

exordll

Ubuntu 13.10 Gnome üzerinden güncellemeyi bende yapamadım  sanırsam sadece Unity üzerinden güncelleme yapılabiliyor bunun dışında diğer masaüstü ortamları için indirme adresleri verilmiş iso ların

topal karga

Unity tweak yükledim ama çoğu değişikliği yapmadı. Pencere ayarları çalışmadı. Google Chrom .deb paketinden kurulmadı, hata veriyor. Chromium, daha önce yazılan yöntemlerle, senkronize edilemedi. Bu konularda sıkıntı çeken var mı? Ben mi bir şeyleri hatalı yaptım?
ex nihilo nihil fit!

heartsmagic

Alıntı yapılan: exordll - 30 Mart 2014 - 21:18:11
sürücü olarak bir sorun yaşamayacağımı varsayarak bu gece 14.04'ü indirip kurulumu yapacağım sanırsam Unity 8 ve Mir kullanıyor 14.04, Mir ciddi olarak fark getirdimi sizin için gözleminiz nedir bu konu ile ilgili

Mir 14.04 ile gelmiyor, daha doğrusu varsayılan olarak gelmiyor. Uzunca bir süre de gelmeyecek kendisi, son yapılan açıklamada 16.04 ile göreceğimiz söylenmiş. Depolarda vardır elbette, denemek isteyen deneyebilir. Fakat yeni bir X sunucusu oluşturmak cidden zor bir durum, tam oturttuk dersiniz başka bir şey çıkar, tam sorunları hallettik dersiniz farklı sorunlar yaşanır. Bu sebeplerden ötürü zaten 14.04 ile getirilmesinden vazgeçilmişti.

Sürüm yükseltmek neden Gnome üzerinde mümkün değil bilmiyorum ancak uçbirimden şu şekilde deneyebilirsiniz:

do-release-upgrade -d

Normalde bu işlem -d parametresi olmadan yapılıyor, eğer yükseltilecek sürüm kararlı sürüm değilse -d parametresi gerekiyor. Kendim uçbirimden yükselttim örneğin.

@topal karga, sorunları bu başlıkta tartışmayalım bence, zira arada kaynar gider. Eğer çözemezsen sorunları yine bu bölümde konu açabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

meda

14.04 Beta olarak kurulum yaptıktan sonra 14.04 kararlı sürüm yayınlanınca yeni bir kurulum gerekir mi ?
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

kodadiirem

Bir önceki sayfada da benzer soru sorulmuş, cevap:

Alıntı yapılan: krwlng - 29 Mart 2014 - 22:27:48
@topal karga, günlük güncelleştirmeleri yaparsanız otomatik olarak güncel sürümü takip etmiş olursunuz, kararlı sürüm çıkınca tekrar kurmanız gerekmez.
Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

nikbinliknet

Alıntı yapılan: shadow. - 01 Nisan 2014 - 17:25:21
14.04 Beta olarak kurulum yaptıktan sonra 14.04 kararlı sürüm yayınlanınca yeni bir kurulum gerekir mi ?

Hayır. Güncelleme yaptıkça, kararlı sürüm çıktığı an sistem kararlı hale gelir.

@heartsmagic teşekkür ederim cevabın için.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Nisan 2014 - 08:26:04

Güncellemeyi yaptım.

13.04'ten 13.10'a geçtiğimde "Ubuntu uçuyor" demiştim. Şimdi 14.04'e geçtim. B bir "beta" sürümü fakat artık uçuyor diyemeyeceğim. Işınlanıyor...

Özellikle Ubuntu GNOME sade, basit ve çok seri bir işletim sistemi olmuş... HArikulade...
İşletim Sistemi:  Ubuntu 17.10
İşlemci: Intel® Core™ i3 CPU M 330 @ 2.13GHz × 4
Ekran: NVIDIA GeForce 310M/PCIe/SSE2

meda

Ubuntu 14.04  beta olmasına  rağmen şimdiye kadar gördüğüm Ubuntu sürümleri arasında en iyisi diyebilirim.Herkese  denemelerini şiddetle tavsiye ederim.Özellikle Nautilus 3.10 ile baya yol katedilmiş.

Unutmamak lazım Gnome takımıda çok iyi iş çıkartmış.

Dizüstü bilgisayarlar için güç yönetimini ayarlayabileceğimiz arayüz olan Tlp özellikli bir program bir de ekolayzır ya da sistem ses efektlerini kontrol edebileceğimiz uygulamaları sonradan eklemek zorunda olmayıp ön tanımlı gelse.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

matomik

Bende dünden beri 14.04 Beta 2 kullanıyorum. Arada kendiliğinden kilit ekranına girmesi -mesela firefoxta sekme açınca-, ve ekranın parlaklığının birden en düşük seviyeye gelmesi harici hatayla karşılaşmadım. Genel olarak stabil ki bence bunda Unity 7.1.2 nin de payı var. En güzel özelliği Unityde tıklamayla sayfalar minimize-maksimize edilebiliyor  CCSM (Compiz ayar yöneticisi) ile. Bu eksiklik giderilmiş. Kilit ekranına geçiş ve kilit ekranından çıkış çok hızlı yapılıyor.  Umarım kararlı sürümle birlikte kilit ekranına düştükten bi müddet sonra ekran kararması özelliği gelir. Goneme de vardı sanki bu özellik. 8)
... ve yaşarsın, yaşadığını sanırsın, TAMAM böyle kalsın...

tlg

Gnome PPA'sı ile Gnome 3.12 depolara girmiş. :)

mechulkalan

En kararlı Ubuntu sürümü ama bunu en az yenilik getiren sürüm olmasına bağlıyorum.

topal karga

Öncelikle, vasat bir son kullanıcıyım. Beta2'den değişen bir şey yok. Ya gerçekleşmedi ya da hepsi bu! 6. yıl sonunda daha karlı bir son sürüm bekliyorum. Kişisel görüşümdür, değişime açıktır :)
ex nihilo nihil fit!

heartsmagic

@topal karga, beta artık geride kaldı kararlı sürüm duyurusu da yapıldı. Eleştiri veya beğenileri o başlıkta sıralayabilirsin. Her sürümün beğeneni, beğenmeyeni olacaktır elbette.

Kararlı sürüm de yayımlandığı için bu konuyu kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.