[Çözüldü] 13/10 ubuntu virtualbox ta pcbsd= 9/1 guncellenme komutu

Başlatan meraker, 27 Şubat 2014 - 21:53:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meraker

merhabalar oncelikle basliktaki konuyu ogrenmek istiyorum sonrada if abiyi kizdiracak yazim kurallari hatalarina neden olan klavyeyi turkce yazma kurallarina tekrar kavusturma olayi nasil gerceklesebilir onu ogrenmek istiyorum bilen arkadaslara tesekkur ederim selamlar/not=virtualboxtakipcbsd 9\1 den yaziyorum da

heartsmagic

Başlıktaki konuyu anlamadım. 9/1 güncelleme komutu dediğin nedir? 9.1 sürümünü kullanıyorsun da güncellemek mi istiyorsun?

@if ağabeyini kızdıracak (kızdırmıyor aslında) olan şey Türkçe klavye meselesinden ziyade Türkçe'yi nasıl kullandığındır. Küçük büyük harf olmadan, noktalama işaretleri kullanmadan, cümleleri bitirip bir sonrakini başlatmadan yazarsan Türkçe klavye kullansan bile yazdıklarının okunması zor olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

meraker

evet sayin heartsmagic aynen dediginiz gibi surumu guncellemek istyorum bu arada dediigim gibi bu isletim sisteminde parantez*pc bsd 9/1son parantez klavyede turkce karakterleri tanimadigi gibi isaretleme ve noktalama tuslari da is gormuyor

heartsmagic

Yine net değil sorun :)
Sürümü mü yükselteceksin yoksa kurulu sistemi güncellemek mi istiyorsun?
PcBSD için ne kadar araştırma yaptın?

Not: "Sayın" hitabına gerek yok :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

meraker

13_10 ubuntu da kurulu virtualbox un icine kurdugum 9/1i yukseltme degil sadece guncellemek istiyorum o kadar

if

@meraker, Kontrol Paneli (Control Panel) > Güncelleştirme Yönetisicini (Update manager) açılınca şifrenizi girin. Güncelleme varsa bildirecekmiş.

ftp://ftp.pcbsd.org/pub/handbook/9.1/handbook_en_ver9.1.html#__RefHeading__19299_752178706

meraker

if ,ben ubuntu,da sudo apt-get update,nin pcbsd 9.1 de ki karşılığını öğrenmek istiyordum ama yinede ikinize de çok teşekkür ederim iyi geceler.

if

Karşılığı luymuş: pc-updatemanager pkgcheck ya da pbi_update --check-all
sudo apt-get upgrade karşılığı pc-updatemanager pkgupdate ya da pbi_update --update-all

meraker