manjaro kurmayı düşünüyorum bir kaç sorum var.

Başlatan ekandemir, 23 Şubat 2014 - 17:31:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekandemir

ubuntuda bumblebee ile çok sorun yaşadım. ilerde de arch düşünüyorum manjaroyu da bir yazar önerince çok makul geldi. bir kaç sorum var lakin.

öncelikle gnome arayüz istiyorum ancak gnome topluluk sürümleri kısmındaydı indirdim ancak doğru şey mi emin olamadım açıkçası. bir de ben kurulumdan sonra driverları değiştirmeli miyim kapalı kaynaklarla? Yararı zararı ne olur? Kurulumda ne önerirsiniz? 750 gb hard disk im var, sizce nasıl bir bölüntü oluşturmalıyım.

bugra9

Sistemden sisteme değişir ama ben kendi bilgisayarımda manjaro ile sürücü testi yaptım. Açık kaynak ile kapalı kaynak arasında uçurum fark gördüm. Açık kaynaklı sürücüler bende aşırı verimsiz çalıştı. (NVIDIA 425M)

Evet topluluk sürümü içerisinde bulunuyor. Hem 64 hem de 32 bitlik sürümü var. Doğru indirmişsindir.

Nasıl bölümleme yapacağın senin kullanım durumuna göre değişir. Başka işletim sistemleri yüklü mü ya da ilerde yükleyecek misin, windows yüklüyse, linux ile ortak kullanabileceğin bir depolama alanı lazım mı vs vs.

heartsmagic

Yanlış anlaşılmak istemem ancak Manjaro'nun güzel bir topluluğu var:
http://manjaro-tr.org/

Burada mümkün mertebe her dağıtım kullanıcısına yardımcı olmaya çalışırız, fakat topluluğu olan dağıtımlar için bence o ortamdan destek istemek daha makul. Bu en fazla o topluluğa yararlı olacaktır, zira bilgi birikimi dediğimiz şey dağıtımın kullanıcısı arttıkça, forumunda soru sordukça oluşur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ata

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Şubat 2014 - 22:32:39
Yanlış anlaşılmak istemem ancak Manjaro'nun güzel bir topluluğu var:
http://manjaro-tr.org/

Burada mümkün mertebe her dağıtım kullanıcısına yardımcı olmaya çalışırız, fakat topluluğu olan dağıtımlar için bence o ortamdan destek istemek daha makul. Bu en fazla o topluluğa yararlı olacaktır, zira bilgi birikimi dediğimiz şey dağıtımın kullanıcısı arttıkça, forumunda soru sordukça oluşur.
siteye hiç gittiniz mi arakadaşım , bir konu buldum çözümü bırakın tek yanıt yapılmamış. aynı sorunla ilgili bir başkasını buldum tek link atılmış o lınk de 404 yazıyor . sorunu sağ olun yine sizde çözdüm . ha 4 cü gün üyeliğimi onayladılar buda başka bir konu
Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir.

meda

Sürücüler konusunda Nvidia ve ATI arasında ters orantılı performans farları var. Nvidia kapalı kaynak sürücü ile yüksek performans elde edilirken ATI kapalı kaynak sürücü ile daha az performans elde ediliyor genel kanı bu yönde.

Manjaro-Tr ve Arch-Tr forumlarında aktif olan üye sayısı sınırlı. Bu durum her zaman böyle olmamalı iyi de olsa kötü de olsa elimizi taşın altına koymalıyız. Neticede kazanan biz kullanıcılar olacaktır.  :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ata

ben memnunum masa üstünde istediğim gibi oynadım görsel açıdan fan daha az çalışıyor sürücülerden de memnunum .tek sorunum tüm linux surumlerinde yaşadığım kopyalama ve sayfa altına inmek idi manjaro ile buna bir nebze çare oldu ufak bir oynama titreme var, ama en azından sayfanın sonunu buluyorum  ;D  318 yaptım tıtremede oldukca iyi şimdi şahsen ben mutlu oldum . bunlar sonkullanıcı olarak kendi fikrimdir
Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir.

heartsmagic

Alıntı yapılan: atasiteye hiç gittiniz mi arakadaşım , bir konu buldum çözümü bırakın tek yanıt yapılmamış. aynı sorunla ilgili bir başkasını buldum tek link atılmış o lınk de 404 yazıyor . sorunu sağ olun yine sizde çözdüm . ha 4 cü gün üyeliğimi onayladılar buda başka bir konu
İleti bir sene önce yazılmış, buna dikkat çekmek isterim. Ayrıca, eğer bir topluluk ayakta duramıyorsa bunda topluluğun kendisi kadar dağıtımı kullanan kişilerin de eksikliği vardır. Aldığımız kadarını vermemiz lazım.

Neyse, sonuçta konutu daha fazla konuşamayacağız. Kendi açımdan açıklama yapmak istedim sadece.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.