Foresight Linux 2.0.5 sunucularda

Başlatan Kozmo, 22 Ekim 2008 - 03:09:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kozmo

Conary paket yöneticisiyle adından söz ettiren Foresight Linux stabil versiyonuyla sunuculardaki yerini aldı. Foresight Gnome desktop ile gelen Türkçe destekli ve kullanımı kolay dağıtımlardan bir tanesi. Depolarında oldukça fazla paket bulunuyor bu açıdan paket sıkıntısı çekmiyorsunuz. Benim favori dağıtımım işte sitesi http://www.foresightlinux.org

Sypro

Hoşgeldin Furkan, uzun süredir görüşemiyorduk:)

Foresight bir ara indirme listemde vardı, sanıyorum ki indi ama deneme şansım olmadı. En kısa zamanda denemek istedim. Teşekkürler.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Foresight

Hoşbulduk Gökhan. 3-4 aydır işsiz olduğum için İnternet bağlantı ücretini ödeyemiyordum bu sebeple bağlantım yoktu ama şimdi tekrar işe girdim ve bağlantıyı açtırdım artık forumdayım.

2.0.5 güzel olmuş denemeni tavsiye ederim.

Eren

Alıntı yapılan: Foresight - 22 Ekim 2008 - 03:32:06
Hoşbulduk Gökhan. 3-4 aydır işsiz olduğum için İnternet bağlantı ücretini ödeyemiyordum bu sebeple bağlantım yoktu ama şimdi tekrar işe girdim ve bağlantıyı açtırdım artık forumdayım.

2.0.5 güzel olmuş denemeni tavsiye ederim.

Foresight'nin çıkışına değilde senin toparlanmana daha çok sevindim. Kahrolsun Ubuntu. :D

Sypro

Gökay:) Sorun değil gerçi alıştım eheh. Eren'in de dediği gibi, görmek güzel oldu. Hoş geldin. Ama yarınki planlarım arasında denemek var merak etme:)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

erginemr

Hoşgeldiniz Foresight. Ben de bütün bu talihsiz olaylardan sonra Linux defterini kapatmışsınızdır diyordum...  :(

Eren

Alıntı yapılan: erginemr - 22 Ekim 2008 - 07:05:41
Hoşgeldiniz Foresight. Ben de bütün bu talihsiz olaylardan sonra Linux defterini kapatmışsınızdır diyordum...  :(

Kapatabileceğini sanmıyorum. Çünkü yeni girdiği işte de Foresight desteği verecekmiş, yani Foresight onu yarı yolda bırakırsa yine başı ağrıyacak. :)

Furkan benim gibi yapsa, sektör değiştirse iyi olur, ancak bu şekilde bu sorunlardan kurtulabilir yoksa Foresight da bir gün sapıtırsa yine uğraşacak, belki de mağdur olacak.

fadike

Foresight'ı bende deneyenler ve sisitememde tutanlar arasındayım. Hem de bahardan beri!
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz." Uğur MUMCU
"Hepimiz özgür yazılımın sendikalı emekçileriyiz." Fadike
http://fadike.org
http://pedalsorler DELL Vostro 5470 i5 4. nesil Ubuntu ön yüklü

munirekinci

Bu dağıtımın paket yönetiminden bahsedebilir misiniz?

munirekinci

Kurulum ayarlamaları bittikten sonra kuruluma başladı ve 1 dk. bile sürmeden Anaconda hata verdi ve kurulumu durdurdu. Böylelikle bir dağıtımı daha hızlıca elemiş oldum.

Foresight

Alıntı yapılan: munirekinci - 25 Ekim 2008 - 13:13:49
Kurulum ayarlamaları bittikten sonra kuruluma başladı ve 1 dk. bile sürmeden Anaconda hata verdi ve kurulumu durdurdu. Böylelikle bir dağıtımı daha hızlıca elemiş oldum.

Pek doğru bir tespit olmamış bende sorunsuz kuruluyor. Sistem özelliklerinizi yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım

kafkasyali

Ben de VirtualBox üzerinden kurmaya çalıştım. 8 GB alan ayırmama rağmen, disk alanı yetersiz swap alanı kullanılcak ya da sistemde bir servis meşgul yeniden başlatmak için tıklayın gibi hatalarla karşılaştım. Bu hataların VirtualBox ve benden kaynaklandığını biliyorum. 15 GB alan ayırdım ve kuruluma yeniden başladım. Kurulum biraz uzun sürdü. Çünkü 512 MB ram ayırdım ve Ubuntu üzerinde sistemi yoracak işlemler vardı. Çok fazla incelemedim. Ön tanımlı arayüzü cezbedici. Amatör bir Ubuntu kullanıcısı olarak Ubuntu'ya hayli benziyor diyebilirim.

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

maxspacemax

Alıntı yapılan: Foresight - 25 Ekim 2008 - 17:13:22
Alıntı yapılan: munirekinci - 25 Ekim 2008 - 13:13:49

Pek doğru bir tespit olmamış bende sorunsuz kuruluyor. Sistem özelliklerinizi yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım

Sorunsuz kuruluyor. Hatta size  Foresight'ten yazıyorum. :D

zulfikar

Ben de kurup denedim ve su ana kadar bende en hizli kurulan dagitim 10 dakika surdu surmedi cd nin acilmasi ile sistemi kurmam. Gercekten hayret etmisdim bukadar hizli kurulmasina lakin paket azligi ustunede wireless sorun cikartinca hemen sildim. Ama gnome ubuntudakinden hizli calisiyordu hakkini vermek gerekirse.

extremebrutal

Ben de biraz önce indirip kuruluma geçtim. Zufikar'ın dediği gibi müthiş hızlı kuruldu sisteme ( 8 dakika falan sürdü sanırım) Ama kurulum bitip yeniden başlattığımda, önyükleyici ekranından sonra ekran kararıp kaldı... Bir kaç defa denememe rağmen hep aynısı oldu.. :(