Linux kurdum açılmıyor

Başlatan 0yuncu, 15 Şubat 2014 - 21:12:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

0yuncu

Windows 7 yüklüyüd pc mde linuxa çevirmek istedim kurulumu dvd ile başarılı bi şekilde yaptım kurulum bitince kapatıp açtım pc yi gelen ekranda ubuntuyu seçip entere bastım ama siyah ekran *geliyor üstte kısa çizgi yanıp yanıp sönüyo sistem açılmıyo 2 kere format atıp denedim ama olmadı bi yardım edin lütfen .

Not: Linux konusunda acemiyim.

burk

@0yuncu merhaba, öncelikle yazı yazarken gereksiz renklendirme yapmazsan sevinirim.

Konuyla ilgili olarak bilgisayarnın ekran kartı nedir? Optimus gibi çift ekran kartı yapısına sahip mi?

Ayrıca imlecin yanıp söndüğü yerde ctrl + alt + f1 tuşları ile tty ekranına ulaşabiliyor musun?

0yuncu

denemedim ama açılır muhtemelen ekran kartım nvidia geforce gt220 normal bi ekran kartı

burk

En son 12.04 sürümlerinde bu ekran kartı için sorun yaşanmış, onlarda da sistem açılmış, sende açılmaması ilginç.

Şuradaki ilk iki komutu açtığın tty ekranından uygula ve çıktılarını bir fotoğraf yardımıyla buraya geç, bu arada kurduğun Ubuntu sürümü kaç?

0yuncu

tamam , 12.04 üde denedim 13.04 üde denedim ikisindede aynı sıkıntı oldu http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39056.0 burda 2.mesajda arkadaş kodlar vermiş sorun çözülmüş onu bi deneyeceğim olmazsa görüntüleri atarım , birde kurulum yaptıktan sonra burda komutları girmek için komut satırına nasıl giriyoruz :)

burk

@0yuncu farklı bir konu var orada kaldı ki farklı ekran kartları için farklı çözümler gerekir, benim istediğim çıktıları buraya geçersen daha hzılı yol alabiliriz.

0yuncu

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk