Ubuntu Gnome tamamen kaldirma

Başlatan caesium, 16 Şubat 2014 - 22:30:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caesium

Ubuntu 13.10  yukledim. Herkes gnome u çok ovuyordu bende yukleyeyim bir bakayım dedim. Yukledim 3.10 a guncelledim ama hiç hoşuma gitmedi. Hiç bir şey yok. Sadece masaustu geniş , uygulamalara erişmek çok sıkıntılı. Unity de öyle değil solda panel var bas açılsın . Neyse neden kaldırmak istedigime geleyim. Gnome u kaldırmadan unity e devam edeyim dedim ama oturumu kapattım mause görünmüyor. Zor da olsa tab a basarak unity i seçtim açtım fakat masaustu duvar kağıdı görünmüyor ek olarak mause hayla yok ortalıkta bu yüzden gnome kaldirirsam her şey düzelir diye düşünüyorum. Teşekkürler

FireSwords

Aynı sorun benim de başım gelmişti GNOME kurarken GDM'yi seçtin mi?

caesium

Gdm yi Yukledim fakat neyin nasıl seçileceğini bilmiyorum yardımcı olursaniz.

guopx

Uçbirim açabiliyorsanız açın ya da ctrl+alt+f1 ile konsola düşüp aşağıdaki komutları verin:
sudo apt-get install ubuntu-desktop
sudo apt-get install --reinstall lightdm
sudo dpkg-reconfigure lightdmve yeniden başlatın.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

caesium

Son komutu girdim oradan kde yi seçtim gnome tam takır normal çalışıyor tüm özelliklerini kullanabiliyorum suan fakat unity arayuzune kde seçili iken gitmeye çalışıyorum durum yine aynı imlec görünmüyor ve masaüstü sipsiyah

heartsmagic

Mesele Gnome Shell mi yoksa Gnome mu, ne kurdun sen? 3.10 dediğine göre Gnome'u da güncellemişsin. Bu süreç biraz sıkıntılı zira geri gidiş cidden zor. 3.10'a gerek yoktu, Gnome Shell için tek bir paket kurulumu yeterli normalde.

sudo apt-get install ppa-purge
sudo ppa-purge ppa:gnome3-team/gnome3-staging
sudo ppa-purge ppa:gnome3-team/gnome3-next
sudo apt-get install ubuntu-desktop

gibi bir hamle işe yarar mı bilemiyorum. Her an uçbirimle karşı karşıya kalabilirsin ancak. Öyle bir durumda ne yapacağın konusunda hazırlık yapmanı öneririm.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

caesium

Gnome shell hata veriyordu sürekli rapor gönder diyordum. Fakat gnome a isindim suan. Hoşuma gitti bir kaç özelliği teşekkür ederim yardimlariniz için. :)

heartsmagic

Sistemsel hata diyorsa bir kereliğine şunu deneyebilirsin:
sudo rm -f /var/crash/*
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

caesium

Gerek yok artık :) unity i tamamen kaldırsam daha iyi olur aslında :)