wpa2 sorunu ipn2220

Başlatan 1967mustang, 21 Ekim 2008 - 19:29:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1967mustang

merhaba arkadaşlar yeni linux kullanıcısıyım sistemime linux mint kurdum ilk başta wireless kartımı tanıtmakta zorlansamda başardım .
Fakat bir sorunum var benim evdeki modem wpa2 ile şifrelenmiş ama ben modeme bağlanırken sadece wpa personel'i görebiliyorum.
ve bu yüzden bağlantı gerçekleştirilemiyor kanımca, her şey normal . Bir diğer dikkatimi çeken nokta ise o wireless ağını kaydediyoruz ya bssid falan filan yazıyor orda wpa2 seçilebiliyor. anlamadım ve bağlanamadım bana yardımcı olurmusunuz.

matrax_41

Windows kullanırken wpa2 ile şifrelenen ağlara girebiliyor muydun?

1967mustang

evet girebiliyordum modemin sayfasından wpa yapmayı denedim sadece wpa yapamıyorum wpa/wpa2 var sadece ikisi birden seçili yani zaten xp driverını gömdüm linux minte kontrol merkezindeki windows wireless driver sekmesinden zaten güncel xp ipn2220 driverıydı hardware present ok yazısını gördüm donanımı tanıdı linux bugün bayaa uğraştım denedim wpa personel yapıyorum ve şifremi giriyorum tekrar şifre istiyor . bağlantıyı yapamıyor .

Bunla uğraşırken bir sorun daha oluştu ethernet le bağlanayım dedim güncelleştirmeleri yüklersem belki düzelir diye internet bağlantısı oluştu .herşey oraya kadar güzel tam mint update' e tıklıyorum veya network ayarlarına giriyorum sistem douyor fare bile oynamıyor reset atmak zorunda kalıyorum bu sorun sadece network il ilgili birşey yaparken oluyor

yardımcı olursanız sevinirim çünkü yeniyim linux konusunda

heartsmagic

Acaba şu an ortalıkta mevcut olan kablosuz problemi sende de mi mevcut? Biraz ecnebi forumlara bakmak lazım sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

1967mustang

valla anlamadım nedense nete bağlanamıyorum bir tek net problemi yok linux mintte herhangi bir network ayarı yaparken sistem donuyor anlamıyorum anladığım kadarıyla forumda yardımcı olabilecek kimse yok

GAREZ

kablosuz ağ kartının ne olduğunu yazsaydı daha iyi olurdu...

heartsmagic

Alıntı yapılan: GAREZ - 26 Ağustos 2010 - 23:28:15
kablosuz ağ kartının ne olduğunu yazsaydı daha iyi olurdu...

İki yıllık bir konuyu canlandırmışsın ve başlığını okumamışsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

GAREZ

tarihe dikkat etmemişim... sorun çözülmüştür... ondan sorun olmaz...