yazilim merkezi yüklenmiyor.

Başlatan sp4wn, 14 Şubat 2014 - 16:51:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sp4wn

Kali linux kurdum fakat yazilim merkezini yükleyemedim. Nasıl yükleyebilirim ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Şubat 2014 - 18:00:23

12 okunma ve 0 cevap aranızdan bilen yok mu ya ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Şubat 2014 - 18:12:12

sp4wn

Kali Linux yükledim fakat " sudo apt-get software-center" komutunu uç birimine girmeme rağmen yüklenmiyor. Belirttiğim komutu girdiğimde çıkanlar ;
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
Package software-center is not available, but is referred to by another package.
This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
is only available from another source

E: Package 'software-center' has no installation candidate

Şimdiden teşekkürler..

sp4wn

Kali Linux yükledim fakat " sudo apt-get software-center" komutunu uç birimine girmeme rağmen yüklenmiyor. Belirttiğim komutu girdiğimde çıkanlar ;
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
Package software-center is not available, but is referred to by another package.

Şimdiden teşekkürler..

guopx

sudo apt-get update ile listeleri güncelleyip yeniden deneyin.
NOT: Bir konu için bir başlık açın lütfen ve sabırlı olun mutlaka bir bilen çıkacaktır. Konuyu "Diğer dağıtımlar" bölümüne taşıdım.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

sp4wn

Listeleri güncelledim fakat aynı hata mevcut.

guopx

sudo gedit /etc/apt/sources.list ile açılan belgenin içeriğini buraya geçin lütfen.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

heartsmagic

Alıntı yapılan: sp4wn - 14 Şubat 2014 - 16:51:56

Vardır veya yoktur, söylendiği gibi sabır gerektirir.

Kali Linux kullanacak olan biri Yazılım Merkezi'ne neden ısrarla ihtiyaç duyar ki? Normal bir sistem istiyorsan yanlış sularda yüzüyorsun demektir. Yok Kali ile kendini yararlı amaçlar için geliştirmek istiyorsan Yazılım Merkezi için ısrar etmek de yanlış sularda gezinmek anlamına gelir.

Tabi ki isteyen istediği yere istediği şeyi kurar fakat bunu yaparken bilmediği bir şey üzerinde çalışıp da forumda diğer insanlara "Şu kadar okuma var bilen yok mu" diye çıkışmaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tarakbumba

Alıntı yapılan: sp4wn - 14 Şubat 2014 - 19:20:20

Kali Linux kullanmıyorum ancak komut satırı çıktısına göre anladığım kadarıyla depolarda bu paket yok. Şöyle demiş:

software-center paketi erişilebilir durumda değil fakat bir başka paket tarafından talep ediliyor.
Bu; paket kayıp, artık kullanılmıyor veya bir başka kaynakta bulunabilir anlamına geliyor.

E: 'software-center' paketi kurulamıyor

Şuraya göre bazı paket depolarının sources.list' e eklenmesi gerekiyormuş ama şuradaki paket tarihi 2012 olduğuna göre artık depolardan edinilemeyebilir. Bilginize.