Yeni Ubuntu (8.10 intrepid ibex) CD'leri siparişi başlamış.

Başlatan ironic, 21 Ekim 2008 - 17:35:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

Arkadaşlar bugün Ubuntu resmi sitesine girdim. Yeni sürüm ubuntu cd siparişleri için istekler alınmaya başlamış.Ben  3 ubuntu ,1 kubuntu siparişi verdim. Yeni sürümü resmi dağıtım CD'si ile yüklemek isteyenlere duyurulur. ;)

Ubuntu 8.10 için;

https://shipit.ubuntu.com/

Kubuntu 8.10 için;

https://shipit.kubuntu.org/

Çağlar

Valla bugün aklıma geldi bakiyim dedim teşekkürler  @ironic
We got a badass over here!

Sypro

Hmm ben zaten sipariş vermiştim desem ayıp mı olur :)

Teşekkürler

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

hslinux

32 bit 64 bit secimi yapilamiyor mu artik ? Siparis verdim fakat sadece "for pc" yaziyor.

Sypro

Bunlar önsiparişler. 9 gün sonra değiltirebilirler sipariş sayfasını. Belli olmaz.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

eren

Bende 1 Ubuntu 1 Kubuntu istedim. 64 Bit seçimi çıkmıyor, muhtemelen o seçimi sonradan yapacağız.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

maxspacemax

Bende mi istesem. Kaç tane gönderirler. Arkadaşlara dağıtırım. :D

eren

Alıntı yapılan: maxspacemax - 21 Ekim 2008 - 19:29:53

1'er tane yolluyorlar. Çoklu gönderim için İngilizce olarak sebep belirtmeniz gerekiyor ancak son zamanlarda çoklu gönderimlerin çoğunu kabul etmiyorlar.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

maxspacemax

Alıntı yapılan: Eren - 21 Ekim 2008 - 19:43:14
Alıntı yapılan: maxspacemax - 21 Ekim 2008 - 19:29:53

1'er tane yolluyorlar. Çoklu gönderim için İngilizce olarak sebep belirtmeniz gerekiyor ancak son zamanlarda çoklu gönderimlerin çoğunu kabul etmiyorlar.

Aslında o kadarda önemli değil. Ama üzerinde Ubuntu yazan bir CD'min olmasıda güzel olurdu.

Çağlar

ironic

Yoğunluk fazla olacağından - 4 tane cd konusunda - benim  umudum yok. Normalde bir zarfa sığacak kadar cd istedikten sonra göndermemeleri için bence bir neden yok. En pahalı masraf posta ücreti .

tufan scothbrite

Yav bir tane isteyin ne olucak. Onlar 2 tane gönderiyorlar ne de olsa.

ironic

Alıntı yapılan: tufan scothbrite - 25 Ekim 2008 - 21:43:22
Yav bir tane isteyin ne olucak. Onlar 2 tane gönderiyorlar ne de olsa.

2 kere istedim daha isteğimin dışında fazladan CD göndermediler. :D 3. siparişim de normal gelsin de fazlasını istemiyorum.

Xenophobia

Ben de bir Ubuntu bir de Kubuntu istedim.

Kotalı kullanıcıyız en nihayetinde :)

zoyaist

Biraz önce sayfayı kontrol ettim. İstediğim 3 cd nin de onaylandığını ve 4-6 hafta içinde geleceğini belirtmişler.
Linux For All

mbt28

Alıntı yapılan: Sypro - 21 Ekim 2008 - 18:35:39
Bunlar önsiparişler. 9 gün sonra değiltirebilirler sipariş sayfasını. Belli olmaz.
Spyro banada sticker ve orjinal cd yardımı yaparsın artık :) .

maxspacemax

Kaç tane istesem gönderirler birde sebep olarak ne belirtebilirim. :D 

foma

Sebep olarak aklıma gelenler;
-Öğretmenim, öğrencilerimi ubuntu ile tanıştırmak için istiyorum.
-Okuduğum lisede dağıtmak için istiyorum.Çekme cd ile dağıtmak istediğimde virüs,trojan vs. olabileceği korkusuyla denemek istemiyorlar.Bunun için orjinal cd'ye ihtiyacım var.
-Bilgisayar satan bir dükkanım var.Müşterilerime windows yerine ubuntu öneriyorum.Müşterilerime orjinal cd verdiğim zaman daha ciddi bir imaj yaratıyor.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

ironic

Alıntı yapılan: mbt28 - 28 Ekim 2008 - 21:24:53
Alıntı yapılan: Sypro - 21 Ekim 2008 - 18:35:39
Spyro banada sticker ve orjinal cd yardımı yaparsın artık :) .

ücretsiz sticker almak için ;

Atila Sendil
TUPRAS Gn.Md.
Bilgi Sistemleri Md.
Korfez / Kocaeli

http://system76.com/article_info.php?articles_id=9

Verdiğim adresteki kişiye içinde tekrar size gönderilmek üzere pul yapıştırılmış zarfı gönderirseniz Atila Bey size gönderiyor.

maxspacemax

Alıntı yapılan: foma - 28 Ekim 2008 - 22:36:56
-Bilgisayar satan bir dükkanım var.Müşterilerime windows yerine ubuntu öneriyorum.Müşterilerime orjinal cd verdiğim zaman daha ciddi bir imaj yaratıyor.

Bu harika :D

Python

bende sipariş verdim ya bişi sorucam bize yollicakları ingilizcemi yoksa türkçe mi eger ingilizce ise biz bunu türkçe yapabiliyormuyuz ?
Bilginin Efendisi Olmak için, Çalışmanın Esiri Olmak Gerekir - Linux For Humans

zoyaist

Aslında ubuntu CD leri öncelikli İngilizce gelir. Kurulum sırasında "Türkçe" seçimini yaparsınız. Eğer kurulum esnasında da ethernet kablosu ile bağlı iseniz Ubuntu dil dosyalarını depolarından alarak tam kurulum sağlar. Ama internetbağlantısı kurulum esnasında yoksa da; daha sonradan Türkçe dil dosyalarının tamamını depolardan indirerek (Program Ekle-Kaldır) kurulumları yapar, sistemi tekrar başlatırsanız tamamen Türkçe olur.

İnternet bağlantısı olmadan Türkçe yapmak istersenizde, daha sonra çıkacak DVD ile yapılabilir.
Linux For All

Python

Hımm. Doğru dil secimi yapıyoruz kurulum sırasında teşekkürler verdigin bilgi için.
Bilginin Efendisi Olmak için, Çalışmanın Esiri Olmak Gerekir - Linux For Humans

Good False

daha önce sipariş veren arkadaşlar! size cd ler siparişten kaç gün sonra ulaşmıştı???

Çağlar

Unuttuğunuz gün ulaşıyor :D 6 hafta sürdü bende tam.