[Çözüldü] PyRenamer kullanımı

Başlatan eyyaf, 07 Şubat 2014 - 14:04:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eyyaf

PyRenamer uygulamasının kullanımı konusunda ayrıntılı yardımda bulunabilirmisiniz, bi türkü kullanmayı beceremedim.
LİNUX Dünyası :D

eyyaf

uğraştım ama kullanamadım, ingilizcem yeterli deyil arayuzdeki menuler karisik geldi

heartsmagic

@eyyaf, değişiklik yapmak istediğin dosyaların isimleri ve olmasını istediğin son halleri hakkında bilgi verebilir misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eyyaf

fotograf1, fotograf2, ... diye gidecek ama bazılara png bazıları jpg

heartsmagic

Peki değişecek dosyaların isimleri nasıl? Belirli bir düzen var mı? Eğer Pyrenamer şart değil diyorsan başka şekillere de bakarız, ancak Pyrenamer'ı beraber çözelim diyorsan ona bakarız :) Öncelikle dosyalar nasıl onu öğrenelim. Kabuk üzerinden gidersek dosyaların nasıl olduğu önemli değil ama onu belirtmiş olayım.

heartsmagic

Neyse, Pyrenamer da güzelmiş, az kavrayınca çok yararlı bir araç olabilir. Uygulamayı açtın, sol taraftan dosyaların olduğu dizine geldin. Sağ tarafta dosyalar listelenirken hepsini seç önce, ardından işimiz aşağıdaki Patterns sekmesi ile.

O sekmede iki satır var: Bir üstte, bir altta. Üstteki satıra şunu yaz:
{C}.{L}
Alttaki satıra şunu yaz:
fotograf{num}.{2}

Sağ taraftan "Preview" dersen üst sağdaki ikinci sütunda dosyaların değişecek hallerini görebilirsin. Eğer uygun duruyorsa "Rename" dersin.

eyyaf

Yardımlarınız için teşekkür ederim, fotoğraflarımın adı başarılı bi şekilde değişti tekrar teşekkürler :)