Ubuntu php editor

Başlatan uniqe34, 17 Ocak 2014 - 13:23:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

uniqe34

Merhaba arkadaşlar, ubuntuya yeni geçtim. Windowsta notepadd++ aracılığı ile ftp dosyalarını rahatça yönetebiliyordum.
Ubuntuda böyle bir editor warmı rahat çalışacağım bir editor.
Şİmdiden yardımcı olan arkadaşlar çok teşekkür ederim

if

@unique34, msn diliyle yazmayın lütfen. Forumda arama yapın sorunuzun cevabı için.

uniqe34

mns değil o msn *olacak sanırım saten zaten bende msn dili ile yazmadım sadece yanlış yazmışım aceleden o yüzden düzelttim.  Diğer ikincisi forumda arattığım kadarıyla memnun olmadığım editörler var belki birisi daha değişik bir editör öneririm diye açtım bende saten zaten.
Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar

iHakan4s

Netbeans, Eclipse PDT

ekremsenturk

Screem deneyebilirsin. (Biz işin rahatını değil, temelini örenmeyi tercih ederiz genelde, mutlaka her şeyin muadili bizim tarafta bulunamayabilir.)

yakusha

Ben Gedit kullanıyordum Kate kullanmaya başladım. Java temelli IDE'lerin açılış hızı hep bana yavaş geldiğinden kendilerinden uzak duruyorum. Lakin Eclipse PDT kullanmaya alışırsanız sağlam bir seçenektir.
Artık bu forumu kullanmıyor.

if

Yeni bir öneri istiyorsanız var olan konuda sorun ki sonradan gelenler de varsa yeni alternatif öğrenmiş olurlar.

heartsmagic

Alıntı yapılan: uniqe34 - 17 Ocak 2014 - 13:30:17
Diğer ikincisi forumda arattığım kadarıyla memnun olmadığım editörler var belki birisi daha değişik bir editör öneririm diye açtım bende.

Forumlarda bu gibi konularda denenlerin ve memnun kalınmayanların ne olduğu yazılmalı ki sana aynı öneriler verilmesin. Şimdi birisi denediklerinden bir tanesini yazarsa hem sen hem de o kişi vakit kaybetmiş olmaz mı? Bunlar küçük gibi görünen büyük ayrıntılar esasında. Umarım aradığın düzenleyiciyi bulabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alorak

Ücretli bir alternatif için: phpStorm

Ankara'da JUG etkinliklerinde genelde çekilişle lisans dağıtılmaktadır. 

özgürlük için

sumeyra

mükemmel bir editör:
http://www.sublimetext.com/

ücretli ama free kullanıma izin veriyor. free olunca arada sırada bir pop-up ücretli kullanmanı tavsiye ediyor.
hemen package manager yükle sonra emmet pluginini kur, bayılacaksın.
Bir insanın zekası cevaplarından değil; sorduğu sorulardan anlaşılır.

pars bilisim

ZEND STUDIO tek geçerim..bayadır PHP çalışamıyorum iş sınav derken.Bulabilirsen 5.5 sürümünü kur

KREIKEN

Wine ile Notepad++ gayet iyi çalışıyor. Onuda kurabilirsin hemde yabancılık çekmezsin.
--AKB--

eronis

dostum bence sen geany kullan. boyutu küçük ama çok fazla dil desteği var :)
php, html, python, java.... sayamadım ilgimi bunlar çekti yalnız c ve cxx adlı iki tane daha şık dikkatimi çekti. bence bi dene 8)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

muhametsafak

Sublime Text kullaniyorum gayette memnunum rahatlikla tabsiye edebilirim.