Sis 672 ekran kartı sorunu

Başlatan freekiller, 13 Ocak 2014 - 19:29:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

freekiller

Merhaba arkadaşlar Casper Nirvana W765s bilgisayar kullanıyorum bilgisayarın içinde Sis 672 ekran kartı var bu konudaki: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28483.0 sürücüyü yükledim ancak skype'de görüntülü görüşme yaparken oturum kapanıyor ne yapmalıyım?

heartsmagic

Sürüm 12.04 değil mi? Skype haricinde başka bir yerde sorun var mı acaba?

Skype için, kendisini uçbirimden açıp bir deneme yap. Kapanınca sana bir hata iletisi basacaktır, onu buraya geçersin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

freekiller

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Ocak 2014 - 22:42:27

Skype için, kendisini uçbirimden açıp bir deneme yap. Kapanınca sana bir hata iletisi basacaktır, onu buraya geçersin.

Evet 12.04 , Ubuntu ile gelen varsayılan video oynatıcıyla yine aynı sorun oluyor vlc'de ayar yapmadan öncede aynı sorunla karşılaşıyordum ancak şimdi hızlandırılmış görüntü çıkışını devre dışı bırakınca sorun oluşmuyor vede cahilliğimi hoş görün ancak skype'yi uçbirimden nasıl açacağımı bilmiyorum bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

if

@freekiller, sorun çözüldüyse çzüldü etiketi alalım: cozuldukonusu

skype yazmanız yeterli.

freekiller

Alıntı yapılan: if - 16 Ocak 2014 - 02:21:52
@freekiller, sorun çözüldüyse çzüldü etiketi alalım: http://kb.ubuntu-tr.net/cozulen-basliklarin-etiketlenmesi

skype yazmanız yeterli.

Hayır sorunum daha çözülmedi hemen verdiğiniz kodu deniyorum teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ocak 2014 - 22:05:07

Alıntı yapılan: if - 16 Ocak 2014 - 02:21:52
@freekiller, sorun çözüldüyse çzüldü etiketi alalım: http://kb.ubuntu-tr.net/cozulen-basliklarin-etiketlenmesi

skype yazmanız yeterli.
Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Ocak 2014 - 22:42:27

Skype'yi uçbirimden açıp deneyincede oturum kapanıyor.

heartsmagic

Sorun oturumun kapanması mı Skype'ın kapanması mı? Eğer oturum kapanıyorsa hata çıktısı üretir mi bilmem ama Skype kapanıyorsa muhtemelen hata çıktısı üretir. Kapanıp kapanmayacağını değil de, hata çıktısını arıyoruz burada biz @freekiller.

freekiller

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Ocak 2014 - 22:51:11
Sorun oturumun kapanması mı Skype'ın kapanması mı? Eğer oturum kapanıyorsa hata çıktısı üretir mi bilmem ama Skype kapanıyorsa muhtemelen hata çıktısı üretir. Kapanıp kapanmayacağını değil de, hata çıktısını arıyoruz burada biz @freekiller.

Sorun bilgisayarın oturumunun kapanması ayrıca yeniden oturumu açtığımdada herhangi bir hata çıktısı ile karşılaşmıyorum.

heartsmagic

Kullanıcı oturumu kapanıyor yani? O zaman ayrı ayrı arayamayız gibi uygulamalarda, gerçi bazı yolları var ama bana öyle geliyor ki kurulan sürücüde bir sorun var. Eğer çok mühim değilse, sürücüden vazgeçebilirsin. SIS konusu ne yazık ki biraz sıkıntılı zaten.

freekiller

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Ocak 2014 - 01:14:23
Kullanıcı oturumu kapanıyor yani? O zaman ayrı ayrı arayamayız gibi uygulamalarda, gerçi bazı yolları var ama bana öyle geliyor ki kurulan sürücüde bir sorun var. Eğer çok mühim değilse, sürücüden vazgeçebilirsin. SIS konusu ne yazık ki biraz sıkıntılı zaten.

Evet kullanıcı oturumu kapanıyor vede maalesefki sürücüden vazgeçemem o zaman ekran çözünürlüğü düşüyor.

heartsmagic

Bu durumda ne yazık ki mevcut sürücüyle bu şekilde zoraki bir oturum kapanma oluyor mu diye araştırma yapmaktan başka bir çaremiz kalmıyor.

freekiller

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Ocak 2014 - 02:14:26
Bu durumda ne yazık ki mevcut sürücüyle bu şekilde zoraki bir oturum kapanma oluyor mu diye araştırma yapmaktan başka bir çaremiz kalmıyor.
Bu araştırmayı nasıl yapabilirim?

heartsmagic

Google'dan bakılacak kısacası. Biraz bakınıp bir şey göremedim, geliştiriciye bir şeyler söylenebilir belki ama önce sorunu biraz daraltmak lazım. Sistemde başka bir masaüstü var mı Unity haricinde? Yoksa kurma imkânın var mı? İlla büyük bir masaüstü de gerekmeyebilir, XFCE, LXDE hatta biraz daha zorlayıp Fluxbox bile deneyebiliriz. Mesele Ubuntu özelinde Unity gibi bir bileşende mi değil mi anlayalım öncelikle.