Kali linux diriver güncelledikten sonra hata

Başlatan bycesur, 13 Ocak 2014 - 12:29:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bycesur

merhaba, kali linux kurulu bilgisayarımda 10 saniye arayla ekran göz kırpar gibi kapanıp açılıyordu. Bunun üzerne nvidiea driverlerini güncellemek için forumda bulduğum

apt-get install build-essential nvidia-glx module-assistant nvidia-kernel-common nvidia-settings nvidia-xconfig

m-a update
m-a prepare
m-a a-i nvidia
nvidia-xconfig

komutları sırası ile hata vermeden uyguladım. Bilgisayarı yeniden başlattığımda açılış ekranında debian 3.7 sürümüne ilaveten 3.12 versiyonun eklendiğini gördüm. Her ikisinde de kullanıcı adı root ve şifre olarak 1 seçeneği ile girdiğimde root:kali diye komut satırına düşüyor masa üstü gelmiyor. Komut satırından masaüstündeki dosyalarımı cd ve ls komutu ile görüp gezebiliyorum. Ne yapmalıyım..
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

heartsmagic

3.12 dediği yeni bir çekirdek sürümüdür. Hadi onunla sürücülerde sıkıntı var diyelim, eski çekirdekle açılması gerekirdi masaüstünün. Demek ki sürücülerde sıkıntı oldu. Öncelikle:

sudo apt-get remove nvidia*

benzeri bir komutla sürücüleri kaldırmayı, gerekiyorsa xorg.conf dosyasını silmeyi dene.

Not: Başlığı taşıyorum. Ubuntu haricindeki sorunları normal bölümlerde tartışmıyoruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.