Ati Sapphire X550 ile sorun yaşayan var mı?

Başlatan dogubuntu, 19 Ekim 2008 - 21:55:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dogubuntu

Arkadaşlar ben 30 ekim gibi kubuntu 8.10 a geçmeyi planlıyorum. Ama birkaç korkum var  :) Bu korkularımdan biri ekran kartı sürücüsünü kuramamak. Bu yüzden soruyorum:

Ati Sapphire X550 ekran kartı ile sorun yaşayan var mı?

Ayrıca ekran kartı sürücümü nasıl kuracağım?

ZooM

eger gnome ise sympatic paket yoneticisi'nde aram bolumunden  envyng yaz  envyng-gtk yi isaretle  onunla birlikte core olanida otomatik isaretlenicek  ve uygula.  indirme ilei bitince uygulamar -> sistem araclari -> EnvyNG tikla   Ati sekmesini otomatik secip kur de. büyük cogunlukla sorun cikarmiyor ve ayrintili bilgiler forumda mevcut.

ama ben kendime bisi bulamadim henuz  bendede Spphire'in ATI Radeon 9550 256 Mb 32 bit i var :)

If I was your vampyre...

dogubuntu

Eğer KDE ise ne olacak? Çünkü Gnome u sevmiyorum pek.

ZooM

Usta bende yeniyim. Bilemeyeceğim. Ama dedigim gibi bir dene KDE icin olanı varmı diye. KDE icin denk gelmedim forumda ya da hatırlamıyorum.
If I was your vampyre...

eldirr

Ekran kartı sürücüsü masa üstü ortamından etkilenmez, yani KDE veya Gnome fark etmez :)

Eğer açık kaynak ATI sürücüleri ile Hardy'i verimli olarak kullanıyorsanız, 8.10 Intrepid Ibex'e geçince de bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Fakat ATI'nin sitesindeki sürücüler henüz yeni sürümde desteklenmiyordu sanki gibi hatırlıyorum.

ZooM

usta bide benim bu konuun bi alt konuu var onada yardimciolabilirmisn driver kurulmuyor
If I was your vampyre...

erginemr

Alıntı yapılan: zoomone - 19 Ekim 2008 - 23:49:34
usta bide benim bu konuun bi alt konuu var onada yardimciolabilirmisn driver kurulmuyor

Lütfen forumda yazdığınız Türkçe'ye dikkat edin.

dogubuntu

Alıntı yapılan: eldirr - 19 Ekim 2008 - 23:46:06
Ekran kartı sürücüsü * masaüstü ortamından etkilenmez, yani KDE veya Gnome fark etmez :)

Eğer açık kaynak ATI sürücüleri ile Hardy'i verimli olarak kullanıyorsanız, 8.10 Intrepid Ibex'e geçince de bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Fakat ATI'nin sitesindeki sürücüler henüz yeni sürümde desteklenmiyordu sanki gibi hatırlıyorum.

Şu anda Pardus kullanıyorum. 30 ekimde kubuntuya geçeceğim.