Tarayıcalarda oyun oynayamıyorum

Başlatan Antepli, 12 Ocak 2014 - 19:59:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Antepli

Merhaba abilerim, abilerim dememin sebebi ben daha henüz 16 yasındayım ve hepinizin benden büyük oldugunu umuyorum  ;D

ben dün gece xp'den ubuntuya geçiş yaptım fakat çok kötü bir sorunla karşılaştım... İnternet tarayıcalarım üzerinden oyun oynarken öyle bir kasıyor ki örneğin bir beceri kullanıyorum ekranda 4-5 sanıye sonra gözüküyor ve ben bundan hiç memnun değilim. Mozillada denediğimde  oyuna giriyorum ve şu uyarı karşıma çıkıyor " lütfen flash player'e izin ver " falan diye herneyse izin ver butonuna TIKLIYAMIYORUM.  Google Chrome ise öyle bir kasıyor ki ne siz sorun nede ben söylüyüm  ;D Bide oynadığım oynun exe'si var fakat ubuntu için olmuyor xp'te denediğimde açılıyordu fakat bu ubuntuda hata verıyor, Yardımlarınızı bekliyorum bu arada Kandilimiz Mübarek olsun  :)

guopx

Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

Antepli

Buyrun yanlışım varsa affola :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Ocak 2014 - 15:45:15

Yardım lütfen :((((

[eklenti yönetici tarafından silindi]

guopx

Ati X serisi kartlara linux sürücüsü çıkarmıyor diye biliyorum.
Ana seçkeden yazılım ve güncellemeler > ek sürücüler sekmesinde ne görünüyor? sürücü var mı?
Sistemin genel performansı nasıl sadece tarayıcılarda mı problem?
glxinfo | grep render çıktısı nedir?
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

Antepli

1. Ek sürücüler'de kullanılabilir ek sürücü yok diyor
2. Sistemin genel performansı gayet iyi

glxinfo | grep render

Aşşağıda Ss attım

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

@Antepli, foruma hoş geldin. Çıktılar için ekran görüntüsü vermezsen, doğrudan kopyala yapıştır yaparsan daha güzel olur. Hem sen daha az uğraşmış olursun hem de forumda rahat okunur çıktılar. Çıktıları aktarmak için: kodetiketi

Ne yazık ki X serisi bir ATI karta sahipsin ve @guopx'in söylediği üzere AMD/ATI bu karta sürücü desteğini kesti. Şu an kurulu olan sürücülerle yoluna devam etmen gerekiyor. Tarayıcı üzerinden oynadığın oyunlar Flash tabanlı anlattığına göre. En güncel Flash Chrome'da mevcut, onda bile kasıyorsa oyunlar başka ne yapılabilir bilmiyorum. Donanım hızlandırma açık mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Antepli

Merhaba efendim, ben daha yenıyım aranızda bir yanlışım olursa affola daha yeni öğreniyorum herseyı :)

Nasıl yani şimdi ben rahatca oyun oynuyamıcak mıyım ? :( Evet Donanım hızlandırma aktif durumda.

Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin :(

heartsmagic

Edebilirsek neden esirgeyelim. Ne yazık ki bazı şeyler bizim elimizde değil, ATI desteği kestiği için elden fazla bir şey gelmiyor.
Donanım hızlandırmayı kapatıp bir dene.

Bir de, bütün oyunlarda mı bu sorun var?

Antepli

heartsmagic

Açıkçası elden fazla bir şey gelmiyor şu durumda. Kartına destek AT tarafından kesilmiş durumda. Flash meselesi içinse Chrome en güncel olanı getiriyor, daha ne yapılabilir bilemiyorum.

Antepli

Sanırım lanet olası xp'ye devam etmek zorundayım  >:( Teşekkürler herşey için...