Meizu MX3 adlı akıllı telefonda ubuntu çalışıyor

Başlatan okan_668, 10 Ocak 2014 - 17:59:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okan_668

Çin menşeili bu telefonun yapabildikleri geliştiricilerin ilerleme kaydettiğini gösteriyor.Ki teknoloji piyasasında ucuz ama kaliteli cihazları yavaş yavaş girmeye başlayan çin menşeili telefonlar ubuntu sistemlerini çalıştırıyor.Daha fazla uzatmadan sistemin yüklendiği cihazdan video görüntüleriyle sizi başbaşa bırakıyorum... Cihazın antutu bencmark puanı da gerçekten görülmeye değer :

işte ubuntu yüklü meizu mx3 videosu : http://www.youtube.com/watch?v=ebx6Ac_nDP8
Linux , özgürlük,barış ve kardeşliğin simgesidir.Özgürce ekledikleriniz sizi topluma ve insanlığa bir adım daha yaklaştırmış olur.Böylece şişirilmiş olan maliyetler bir anda sıfırlar...Matematiğe gerek yok, Sıfır olan herşey ucuz, bedava ve adi anlamına gelmez,bazen başlangıcın bir adımıdır sadece...

okan_668

İlk Ubuntu akıllı telefonu Meizu'dan gelebilir   (üstteki haberin devamıdır)

Linux platformundaki en popüler dağıtım olan Ubuntu, mobil versiyonunu geçen yıl bazı Nexus akıllı telefonları için indirmeye sunarak mobil dünyaya ilk adımını atmıştı.

Henüz yazılım olarak mevcut olan Ubuntu Touch bir ara bağış platformları üzerinden donanım projesini gerçekleştirmeye çalışsa da bunda başarılı olamamıştı.

Ancak Çin'den gelen bazı fotoğraflar Ubuntu'nun ilk ortağının Meziu olabileceğini iddia ediyor. Canonical Vakfı'nın kurucusu Mark Shuttleworth bu yıl ismini vermek istemediği bir üretici ile işbirliği yapacağını açıklamıştı. Açıklama bu iddiaları doğrular nitelikte.

Görselde bir Meizu akıllı telefonu üzerinde çalışan Ubuntu Touch sürümü görülüyor. Ekranın üst kısmında o an açık olan uygulamalar mevcutken, alt kısımda ise galeri, Gmail, kamera, çağrı gibi kısayollar seçilebiliyor. Bunun haricinde bir detay mevcut değil.

Ubuntu'nun bu yıl bitmeden bir akıllı telefon üzerinde piyasaya çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Zira Canonical, Android ve Ubuntu işletim sistemlerini aynı anda çalıştıracak bir çözümü de kısa süre sonra geliştiricilere dağıtacak. Böylece Ubuntu, Android işletim sisteminin popülerliğinden faydalanarak yaygın kullanım ağı elde etmeye çalışacak. 

kaynak: http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/ilk-Ubuntu-akilli-telefonu-Meizudan-gelebilir.htm
Linux , özgürlük,barış ve kardeşliğin simgesidir.Özgürce ekledikleriniz sizi topluma ve insanlığa bir adım daha yaklaştırmış olur.Böylece şişirilmiş olan maliyetler bir anda sıfırlar...Matematiğe gerek yok, Sıfır olan herşey ucuz, bedava ve adi anlamına gelmez,bazen başlangıcın bir adımıdır sadece...