İkon değiştirme sorunu

Başlatan MoShic, 08 Ocak 2014 - 17:05:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MoShic

usr/share/icons bölümüne ikon eklemek istiyorum (değiştirmek) ama kopyalamaya izin vermiyor -seçenek yok. Terminalde root açık. Bunu kuracaktım; http://gnome-look.org/content/show.php/Tastic+Folders?content=161743

Awoken ikon setini terminalden yükledim,  awoken gibi terminalden yükleyebilecegimiz setler var mı ? elle de kimi simgeleri değişmekte istiyorum, sevmediklerimi.

http://abdurrahmanakturk.wordpress.com/2012/06/05/ubuntuda-ikon-setler-ekleme/

Tastic i bu şekilde yüklemeye çalıştım. Acaba uzantı sorunu mu. .ico , .png gibi.  Kurulu ikon dosyaları içinde index.theme var.

Unity/Ubuntu tweak kullanıyorum. Beyaz gösteriyor simgeleri seçince.
Eski ID: Mar yJuana

if

Ev dizini altındaki .icons dizinine koyunca seçemiyor musunuz?

MoShic

Evet işte orda olmuyor. Seçtiğimde beyaz gösteriyor simgeleri.
Ayrıca yetki için terminalde sudo -i yaptım açık, nasıl yetkilendiririm.?

bir yerde hata yapmısım baslangıc kısmındaki (ctrl+h yapıp) .icons a kopyaladım ben. Şimdi doğru olan yer usr/share/.icons Burda da yetki sorununu aşamadım.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Uçbirimden sudo -i yapmak seni sadece uçbirimde yetkilendirir. Dosya yöneticisini sonradan tıklamayla açarsan kendi kullanıcınla açmış olursun. Şu şekilde aç dosya yöneticisini:

sudo -H nautilus

Ancak bu senin sorununu çözer mi bilmiyorum, zira ev dizini altındaki .icons dizini yanlış dizin değil. Buraya eklersen sadece senin kullanıcın yararlanır, /usr altındakine eklersen sistemde varsa başka kullanıcı onlar da yararlanır. Kısacası eğer başka kullanıcı yoksa gördüğün üzere oraya eklemene gerek yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MoShic

Başlangıçtaki .icons a ya da usr altındaki .icons a kopyalayıp tweakten uygulamak için seçtiğimde beyaz tuhaf görünüyor ve kimisi de kayboluyor simgelerin.

Usr altındaki ubuntunun kendi tema setinin içine baktım uzantıları .svg. Benim kullanacaklarımsa ya .ico ya .png uzantılı. Başlangıçtaki .iconsta da denemiştim o da beyaz gösteriyor.. Anlayamadım acaba başka şekilde mi yüklemeliyim ya da benim mi sistemde problem var..?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Evet, orada .ico biçimi destekleniyor mu bilmiyorum açıkçası. Görsel yönüm pek kuvvetli değildir, fazlaca uğramışlığım yok o konularla. Ancak basit bir şekilde kendin deneyebilirsin. .svg bulup tekrar yap aynı şeyi, oluyorsa sorun diğer biçimdedir.

MoShic

Konuyla alakasız olacak fakat ufak bi sorum ve sorunum var benim; ekran, tarayıcıyı BAZEN tam ekran kullanırken hani şu televizyonlarda beyaz karıncalı görüntü gibi o şekil oluyor(tamdan cıkarırken ya da kapatacagım sıra). Bazen kapadıgımda pcyi yine aynı şekil siyah ekran üzeri 2-3 satır yazılar çıkıyor ve kayboluyor, program açarken de arada tuhaf yavaşlık oluyor. Acaba bu bilgisayarla mı alakalı? ben aralıkta baştan kurmuştum Ubuntuyu, şimdi tekrar bir yeni yükleme yapmak istiyorum. Planım pc yi daha da yavaşlatır mı, tekrar tekrar sistem kurmak? İstişarede bulunmak istedim.

İkon işlemini de inşallah halleder ve konuya çözüm buldugum vakit yazarım.

heartsmagic

Esasında farklı bir konu olduğu için ayrı başlıkta konuşsak daha güzel olur, tabi irdeleyeceksek. Ancak kabaca şunu söyleyebilirim ki, yeniden yükleme yapmak sistemi yavaşlatmaz elbette. Diğer sorunlar da grafik kartı sorununa işaret ediyor gibi.

MoShic

edit:

http://www.noobslab.com/

Burada ikon, tema ve conkymi yükledim(Adweita tema + Numix Shine ikon seti). Hiç yoktan iyidir (: Sistemimi 14. sürüm çıktıgında değiştirmeye karar verdim yanına w8 kurmak için . Ayrıca ikonlar .svg uzantılı. Diğer uzantılardan farkıysa büyütülüp küçültüklerinde bozulmamasıymış. Uygun bir vaktimde üzerlerinde renklendirme yapabiliyor muyum deneyeceğim.