Avrupa Konseyinden çocuklara oyun > www :)

Başlatan olaki, 18 Ekim 2008 - 23:56:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

olaki

Merhaba,
Avrupa Konseyinin çocuklar için hazırlattığı 'Wild Web Woods' oyunu çocuklara hem oyun oynamanın keyfini/heyecanını yaşatıyor...
hemde intennette nelerle karşılaşacaklarına dair uyarıyor/eğitiyor.
Oyun 12 dilde hazırlanmış, Tükçe de var...  :)
Çocuklar kesin sevecek... hatta oyunla başı hoş olmayan amcalara da iyi geldiği söyleniyor...
Ayrıca, 'web' 'orman' benzetmesi bence iyi/güzel/hoş/akıllıca.
Buyurun...

http://www.wildwebwoods.org/popup_langSelection.php

Çağlar

Çocukları bilmem de oyun buldumu oynarım dayak buldu mu kaçarım :)
We got a badass over here!

tufan scothbrite

Teşekkürler araştırmacı ruhun için.

egitimist

Bizleri haberdar ettiğin için teşekkürler. Flashla hazırlanmış güzel, eğitici bir oyun.

heartsmagic

İnternette çocuklara yönelik bu kadar ıvır zıvır arasından sıyrılıp böyle bir proje oluşturulması beni çok memnun etti. Oyuna göz attım da oldukça parlak fikirlerle söylemek istediğini çocuklara anlatmakta. Oldukça hoş olmuş kısacası. Umarım küçükler de sever ve biraz da olsa bilgilenirler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Bir süre oynadım, güzelmiş cidden. Eğitici öğretici mesajlar vermesi, cücelere yapılan kötülükler falan:)
Tek sorun, bazı yerler bir çocuğun Türkçesinin yeteceğinden fazla göründü bana, daha basitleştirilebilirmiş yerelleştirilirken.
Yine de gayet eğitici ve yaratıcı bir çalışma.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

olaki

Alıntı yapılan: tufan scothbrite - 19 Ekim 2008 - 00:55:45
Teşekkürler araştırmacı ruhun için.

Selam,
Size ve olumlayan herkese teşekkür ederim.  :)
Ben sıradan bir ruh'um, çok özel bir şey yapmıyorum; kızım için bulup/buluşturduğum yer imlerini buraya aktarıyorum.  ::)
Dilerim -zamanla- serpilip gelişir...
Sağlıcakla.

Felâsife

İnternet çocukların da hakkı deyip, @olaki'ye teşekkür ediyorum.

Bu haber bizim İnternette Çocuk İstismarı adlı bölümüz de daha önce de biraz konu edilmişti, ilk etapta çocuklar için hoş gibi görünse de sanki pek öyle değilmiş gibi gelmişti bana.
5-6-7 yaşlarında ki çocuklar için korsan, büyücü, komando olması pek mantığıma yatmamıştı açıkcası.
Ama bir açıklaması vardır elbette. ???

O değil de Avrupa Konseyi de bir garip gerçekten, lüzumsuz yerlere tonlarca para dökerler, ama iş "İnternet Okuryazarlığı Elkitabı" denen kitabada geldimiydi, parayla satarlar.  ::)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

Artikozgurum

Bu oyunu çok sevdim  :) @olaki çok teşekkür ederim.

localhost

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Ekim 2008 - 04:17:43
İnternette çocuklara yönelik bu kadar ıvır zıvır arasından sıyrılıp böyle bir proje oluşturulması beni çok memnun etti. Oyuna göz attım da oldukça parlak fikirlerle söylemek istediğini çocuklara anlatmakta. Oldukça hoş olmuş kısacası. Umarım küçükler de sever ve biraz da olsa bilgilenirler.
Sana katiliyorum. Ama bu uygulama benim aklimdan gecmedi degil :) Iyi bir flash bilgim olsa cocuklara yönelik cok seyler yapardim. Buralarda acayip siteler var. Örnek: http://www.kidsweb.de/  http://www.kinder.de/
Linux LPIC1 - MCSA

hasanzincir

burk

Bağlantıları yaptıktan sonra gelen bilgi kutucuklarında ülke kutucuğuna gelince sayfa donuyor.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: TORUNAGA - 10 Nisan 2011 - 14:46:07
Bağlantıları yaptıktan sonra gelen bilgi kutucuklarında ülke kutucuğuna gelince sayfa donuyor.

Sonraki adımda Cinsiyet ve kahraman görünümleri değiştirilebiliniyor.......vs.vs.
Şimdilik bir sorun ile karşılaşmadım.
Kullandığınız tarayıcı dışında birisi ile deneyiniz...

iBerk

Yaşasın Türkçe'de var :D evet küçük çocuk değilim ama 12 yaşındayım olsun yinede bi bakayım ;D
Macfag:Dock'uma bakın! Harika bir Mac dock'um var!
Ben:Benim Dock'umda harika şuna bakın!
Macfag:Ahh,biliyorum -.- yinemi aptal Stardock vs. windows'tanmı bahsediyorsun?
Ben:Windows'mu? Windows nedir? Ubuntu 11.04 kullanıcısıyım ;)
Macfag:???? Ubuntu'mu Linux'mu oda nedir????? :S
Ben:Sadece Linuxfag'lere özel :)
           MACS FAIL

webaraci

Oyun çocuklrın ruh sağlığı için gerekli bir şey. Benc eyerinde bir adım.

cinar

"Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur."

barisyildiz.72