Lubuntu 13.10 Youtube lag sorunu

Başlatan pomakemir, 26 Aralık 2013 - 21:05:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pomakemir

Öncelikle herkese merhabalar. 10 gün kadar önce kendi laptoop'uma linux mint kurarak linux alemine geçiş yaptım ve aşırı derecede memnun kaldım. Kardeşimin netbook'u da 2 yıldır xp kullanıyordu ve hantallaşmıştı. Onada sırasıyla lubuntu 12.04, linux mint 16 xfce ve son ve kesin olarak lubuntu 13.10 kurdum. Bu üç sürümde gayet iyiydi ama son kurduğum 13.10 beni hız olarak aşırı derecede tatmin etti. Lakin önceki 2 dagıtımda yasadıgım youtube videolarında 360/240p farketmeden donma sorununu bu dağıtımda da yaşıyorum. Xp kurulu catır catır acıyordu videoları. Netbook exper style n450 islemcili 1gb ramli vasat bir model ama 240p de donması can sıkıyor. Browser olarak firefox, chromium ve chrome denedim hepsi aynı. Yardımlarınızı bekliyorum

empax

Forumda aratırsanız Flash videoların donmaları ile alakalı bir çok başlığa denk geleceksiniz, her hangi bir çözüm yolu denediniz mi?

Ekran kartı sürücünüz yüklü mü ona da bakalım.
lspci | grep VGA
glxinfo | grep render
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

pomakemir

Alıntı yapılan: empax - 27 Aralık 2013 - 01:09:45
Forumda aratırsanız Flash videoların donmaları ile alakalı bir çok başlığa denk geleceksiniz, her hangi bir çözüm yolu denediniz mi?

Ekran kartı sürücünüz yüklü mü ona da bakalım.
lspci | grep VGA
glxinfo | grep render

00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Atom Processor D4xx/D5xx/N4xx/N5xx Integrated Graphics Controller
emirhan@emirhan-laptop:~$ glxinfo | grep render

heartsmagic

Komut çıktıları için: kodetiketi

Sorun tam ekrandayken mi oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.