DFX Audio Enhancer adlı proğramı ubuntuda nasıl kullanabilirim.

Başlatan trk, 25 Aralık 2013 - 22:42:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

trk

DFX Audio Enhancer adlı windowsta kullandığım ekolayzır tarzı proğramı ubuntuda nasıl kullanabilirim. Bu proğramla neredeyse ses ikiye katlanıyor ve netlik geliyor sese.

grayloop

Winamp da kullanılan uygulamayı kastediyorsunuz sanıyorum. Diğer ses uygulamalarında var mıdır bilmiyorum, ama Audacious da bu tip eklentiler var, ben kullanıyorum.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

trk

Sadece winamp değil, pc de kullanılan tüm medya oynatıcolarla ve internet tarayıcısına etki ederek çalışan bir proğram. Acaba wine kursam orda çalışırmıki bu proğram.

trk

Yokmu forum sakinlerinden bana yardım edecek. Çok sevdim bu işletim sistemini, sırf bu ses olayı yüzünden bırakmak istemiyorum. Ses az çıkıyor.

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

trk

grayloop

Alıntı yapılan: trk - 26 Aralık 2013 - 18:28:35
Yokmu forum sakinlerinden bana yardım edecek. Çok sevdim bu işletim sistemini, sırf bu ses olayı yüzünden bırakmak istemiyorum. Ses az çıkıyor.

Sesin az çıkması ses ayarları ile ilgili olabilir. Çünkü aynı makineye yüklü Win. den daha iyi ses alıyorum burada. Önce ses ayarlarınıza bakıp ardından Audacious yükleyip eklenti ve efekt ayarlarını yapabilisiniz.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

trk

Arkadaşım resimde gördüğün gibi analog kısmı seçili iken ses geliyo, ama yukarısındaki digital output (s pdıf) yazan yerden ses gelmiyor acaba onun sürücüsümü yükle değilde ses bu yüzden böyle, ben windowsta sesi yüzde 15 anca açardım 2+1 kullanıyorum creative, ama bunda yüzde 70 den aşşağı hiç düşürmüyorum ses gene boğuk gibi tatmin edici değil. Acaba bana yardımcı olabilirmisin?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

empax

Alıntı yapılan: trkAlıntı yapılan: empax - 26 Aralık 2013 - 20:18:50Bağlantıdaki program işinize yarayabilir ancak Ubuntu 12.04, 12.10 ve 13.04 içinmiş..
http://www.webupd8.org/2011/04/system-wide-pulseaudio-equalizer.htmlEyvallah incelicem ilgili linki.
İşe yaramadı mı?
بسم الله الرحمن الرحيم

trk

Alıntı yapılan: empax - 27 Aralık 2013 - 22:01:11
Alıntı yapılan: trkAlıntı yapılan: empax - 26 Aralık 2013 - 20:18:50Bağlantıdaki program işinize yarayabilir ancak Ubuntu 12.04, 12.10 ve 13.04 içinmiş..
http://www.webupd8.org/2011/04/system-wide-pulseaudio-equalizer.htmlEyvallah incelicem ilgili linki.
İşe yaramadı mı?
Yaradı fakat benim sanırım ses kartı sürücüsü yüklü değil.

empax

Termianele alsamixer yazıp oradaki ayarları da bir kurcala istersen.
بسم الله الرحمن الرحيم

trk

Alıntı yapılan: empax - 28 Aralık 2013 - 01:25:32
Termianele alsamixer yazıp oradaki ayarları da bir kurcala istersen.
Silik gözükü bazıları onlarda o üstteki kullanılamıyan ses çıkmayan dediğik seçenek.

heartsmagic

Resimdeki çıkış ses düzeyi çok az bir seviyede, o hâlde dahi yüksek bir ses mi almak istiyorsun? %100 yaptığında durum nasıl? %100 aştığında durum nasıl?

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

trk

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Aralık 2013 - 10:55:30
Resimdeki çıkış ses düzeyi çok az bir seviyede, o hâlde dahi yüksek bir ses mi almak istiyorsun? %100 yaptığında durum nasıl? %100 aştığında durum nasıl?
Yüzde 80 90 da ses bozuluyo.gidip.gelmeler oluyo.

heartsmagic

Dizüstü mü bu? Markası ve modeli nedir?
Bir de şu çıktıyı geç lütfen buraya?
lspci
Ubuntu sürümün 13.10 değil mi?

trk

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82945G/GZ/P/PL Memory Controller Hub (rev 02)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation 82945G/GZ/P/PL PCI Express Root Port (rev 02)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation NM10/ICH7 Family High Definition Audio Controller (rev 01)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation NM10/ICH7 Family PCI Express Port 1 (rev 01)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation NM10/ICH7 Family PCI Express Port 2 (rev 01)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB UHCI Controller #1 (rev 01)
00:1d.1 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB UHCI Controller #2 (rev 01)
00:1d.2 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB UHCI Controller #3 (rev 01)
00:1d.3 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB UHCI Controller #4 (rev 01)
00:1d.7 USB controller: Intel Corporation NM10/ICH7 Family USB2 EHCI Controller (rev 01)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev e1)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801GB/GR (ICH7 Family) LPC Interface Bridge (rev 01)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) IDE Controller (rev 01)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation NM10/ICH7 Family SATA Controller [IDE mode] (rev 01)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation NM10/ICH7 Family SMBus Controller (rev 01)
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RV620 LE [Radeon HD 3450]
01:00.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RV620 HDMI Audio [Radeon HD 3400 Series]
03:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8101E/RTL8102E PCI Express Fast Ethernet controller (rev 01)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Aralık 2013 - 02:09:10

12.04 LTS sürümüdür kullandığım, masaüstü kullanıyorum.

heartsmagic