dock (cairo-dock) de masaüstlerini kaldırmak..

Başlatan centipede, 24 Aralık 2013 - 14:14:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

centipede

mint 16 32 bit işletim sistemimde cairo - docky kurulumu yaptım..
gayet hoş ve kullanışlı..
menü başlangıcının hemen üzerine kurulumla birlikte gelen 4 adet masaüstü görünüm eklentisini kaldırmam mümkünmüdür..
bu 4 adet masaüstü seçenek görüntüsü masaüstümde bulunan opera ve stellarium kısayollarımında yarım çıkmasına sebep oluyor..

fotoğrafınıda ekledim..
ilginiz için teşekkürler saygılar..

[eklenti yönetici tarafından silindi]

burk

@centipede ilgili programın ayarlar kısmında boyut veya transparanlık ile ilgili bir yer vardı diye hatırlıyorum, ayrıca rıhtım uygulamasını ekranın başka bir yerine de taşıyabilirsiniz.

centipede

sayın hocam ayarlarda ben bulamadım.. evet sağa sola yukarı yada aşağı taşı seçenekleri var.. ama bu transparanın alt siyah zemini diğer sayfaların açılma  boyutunuda kısaltıyor.. yani bir pencere açtığımda docky nin bulunduğu konum tarafından açılan sayfa kısalıyor gösterilmiyor.. bunun sebebinide araştırıyorum.. ben sonuca ulaşamadım..

burk

@centipede bu sorun sadece şeffaf seçeneğinde mi meydana geliyor? Ekran kartı sürücüleri ne durumda?

centipede

masaüstlerini kaldırma şu şekildeymiş.. mausun olduğu switcher  tik kaldırılınca bahsettiğim 4 adet masaüstü de kalkıyor.. şimdi arkadaki siyah fonun kaldırılmasının yolunu bulmakta..  (1. fotoğraf)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Aralık 2013 - 14:48:30

Alıntı yapılan: burk - 24 Aralık 2013 - 14:38:00
@centipede bu sorun sadece şeffaf seçeneğinde mi meydana geliyor? Ekran kartı sürücüleri ne durumda?

ekran kartlarımın son sürümü yüklüdür.. sorun ekran kartlarından değilde docky nin bulunduğu satıh altında kalan şeffaf fakat bir yer kaplayan alanın kaldırılmasında.. ilk kurulumda bununla ilgili bir uyarı yazısı çıkmıştı ama ben nasıl olsa yaparım diye birazda es geçmiştim.. şimdide mee liyorum anlıyacağınız..
bahsettiğim yazıysa ekli fotoğrafta..  yeri tam olarak bulamıyorum. yardım istediğim 2. konu budur.. fotosu yine ektedir..