Nvidia sürücü yükledim ve Bilgisayar artık açılmıyor.

Başlatan kcrzgr, 10 Aralık 2013 - 15:50:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kcrzgr

Slm Arkadaşlar;
Nvidia Geforce go 7300 ekran kartına sahip asus marka laptopumda.
Yükleme sonrası tanımlı nvidia 304 sahipli sürücü performansı iyi olmadığı için yerine 173 nolu ekran kartı driverini kurdum performans göz alıcı bir hal aldı, oldukça iyiydi.Laptopu kapattım açtım ubuntu yüklenmesi oluyor fakat kullanıcı hesapları ekranına gelmeden siyah ekran oluyor ve orada kalıyor. Güvenli modda da açamadım aynı şekilde takılıp kalıyor.
Yardım edin lütfen.Format atamam bilgilerim var içinde.

GNUbuntu

Asıl sorunun yanıtını bilmiyorum ama sistemi yeniden kurman gerekirse, bilgisayarını Ubuntu cd ile açıp, harici diske veya dvd ye falan önemli dosyalarını yedekleyebilirsin.
Önce Saygı...

youngwe

kcrzgr

Sorunun ne olduğunu buldum fakat bi türlü çözemedim. Linux çekirdek güncelleme ekran kartında problem çıkarıyor.Sistemi sıfırdan kurdum.Güncelleme yaptığım anda tekrar aynı sorunu yaşadım.Şuan win xp den yazıyorum. Bi müddet ubuntudan uzak duracağım galiba.4 gün forum forum dolaştım sorunu çözemedim.pes ettim şimdilik.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Aralık 2013 - 19:16:19

Soruna yanıt bulursam muhakkak paylaşacağım.Araştırmaya devam edeceğim.Sizde bulursanız yazın lütfen. Teşekkürler.

heartsmagic

Sistemi yeniden kurdun? Güncelleme dediğin nedir? Grafik kartını yine 173 serisinden mi kurdun? O eski kartlar içindir ve senin kartına destek vermeyebilir. Yaşadığın sorun ilk iletinde anlattığın sorunsa onu çözeriz fakat başka bir sorundan bahsediyorsan lütfen ayrıntı aktar buraya.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

pars bilisim

Aynı sorunu an itibariyle bende yaşadım 2 gün her türlü sorunla karşılaştım heba oldum.

empax

Düştüğün o siyah ekranda Alt+Ctrl+F1 ile konsol ekranına düşebiliyor musun?
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

pars bilisim

herşeyi tamamen yükledim tüm ayarlarımı yaptım kişileştirmelerimi yaptım ve bir kapatıp açtım süpriz!! parola ekranına gelmeden önce simsiyah bir ekran ve sadece mause imleci... Nvidia sürücüyü kaldırdım cario-dock dahi kaldırdım olmuyor.Bende sinirlendim geçtim Windowsa linux bulunduğu bölümü sildim.Olmuyor abi 2 gündür Linux ile uğraşıyorum elde ettiğim koca bir sıfır.Anlamıyorum bende mi skıntı var diyeceğim hatalı ve sorunlu denen Windows 8.1 bile aylardır sorunsuz problemsiz(maşallah) kullanıyorum.

Deadpool

Nvidia sürücülerini kaldırdıktan sonra Xorg ayarlarını yaptınız mı? Nvidia tarafında durum nasıldır bilmiyorum ama AMD üzerinde sürücüler kaldırıldıktan sonra eski Xorg dosyasını geri getirmek gerekiyor. Dolayısıyla ekran kartı kurulumundan önce Xorg'un yedeğini alıp öyle deneyebilirsiniz.

heartsmagic

Alıntı yapılan: pars bilisim - 18 Aralık 2013 - 12:19:49
herşeyi tamamen yükledim tüm ayarlarımı yaptım kişileştirmelerimi yaptım ve bir kapatıp açtım süpriz!! parola ekranına gelmeden önce simsiyah bir ekran ve sadece mause imleci... Nvidia sürücüyü kaldırdım cario-dock dahi kaldırdım olmuyor.Bende sinirlendim geçtim Windowsa linux bulunduğu bölümü sildim.Olmuyor abi 2 gündür Linux ile uğraşıyorum elde ettiğim koca bir sıfır.Anlamıyorum bende mi skıntı var diyeceğim hatalı ve sorunlu denen Windows 8.1 bile aylardır sorunsuz problemsiz(maşallah) kullanıyorum.

Burada kıyas yapmayalım. Windows'a bir düşmanlığım olduğu için değil, kıyasın bizi bir yere götürmeyeceğini bildiğim için. Şimdi ben de çıkıp senelerdir Linux üzerinde grafik kartı sorunu yaşamadım dersem bu sana ne kazandıracak? Koca bir sıfır kazandıracak. Aynen senin bizlere başka sistemlerde sorunsuzca iş gördüğünü aktarmanın bir şey kazandırmayacağı gibi.

Eğer sorunun hakkında yardım istiyorsan biz sistemin hakkında körlemesine tahmin yürütmeye zorlama. Temiz bir başlık açıp kart bilgilerini, hangi sürücüleri nasıl kurduğunu, bu arada neler olduğunu aktar. Ancak bu sayede sana yardımcı olabiliriz, tabi tekrar Ubuntu'ya döneceksen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.