[Çözüldü] Kubuntu 13.10 64 bit vs. rdesktop sorunu

Başlatan adilalpman, 15 Aralık 2013 - 15:40:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

adilalpman

Herkese Merhabalar;

Arkadaşlar, dün atom işlemcili iş bilgisayarımdan malum diğer lider işletim sistemine göre daha iyi verim alabilmek için (linux a hiç yabancı değilim, yıllarca hem çalıştığım isplerde he mde evde orta üst seviyede kullandım...) Kubuntu 13.10 64 Bit kurdum...

Ardından sistemime rdesktop kurdum, yalnız şu an şöyle bir sorunum var;

rdesktop in GUI arayüzü var, rdesktop yalnızca bir shell programı değil diye biliyorum ancak, programın kurulu sonrası programı ne sağ alttak KDE Menüsü'nde görebiliyorum ne de konsoldan rdesktop yazınca arayüzü çıkıyor...

Ancak konsoldan "rdesktop **.***.**.**  -k tr -f -P -b -u adil -p **** yazınca ekran açılıyor ve bağlantı kurabiliyorum, gelin gör in ki programın grafik arayüzü yok... :)

Yardımlarınızı rica eder, iyi günler dilerim...

Teşekkürler...

Adil ALPMAN

Şimdi siz benden çok muhtemel "log" isteyeceksiniz ama hangi log u isteyeceiğinizi bilemediğimden yollayamadım... :(

burk

Merhaba @adilalpman,

İlgili programın bir grafik arazyüzü yok diye biliyorum, siz hangi alanda grafik arayüzüne ihtiyaç duydunuz? Ayrıca yeri gelmişken, kullanımıyla ilgili kısa bir video da paylaşayım; http://www.youtube.com/watch?v=0iivW21urSM

adilalpman

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim sayın burk...

O halde ben karıştırıyorum muhtemelen... :(

Pekala, şu fin..ws işletim sisteminin rdp istemcisine benzeyen dikey dikdörtgen rdp istemcisinin adı neydi acaba?  ::)

Yanıt veren ve verecek herkese tekrar teşekkürler...

Adil ALPMAN

jayw

Aşağıdaki siteye göre Tsclient ya da Remmina yazılımları işinizi görecek gibi duruyor ama denemedim tabii.

http://linuxaria.com/recensioni/4-linux-programs-to-open-a-remote-desktop-on-windows

heartsmagic

@jayw'nin önerdiği gibi Remmina olabilir, GTK temelliymiş kendisi. Ayrıca GTK temelli olarak gnome-rdp de olabilir. Fakat illa KDE temelli bir şey olsun diyorsan krdc sanki senin istediğin şey gibi. Sistemde kurulu değil mi?
http://www.kde.org/images/screenshots/krdc.png
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

adilalpman

Anladım, teşekkürler...

Belki de istediğim (daha önceden hatırladığım) gnome ait birşeydi... :)

Aslında istediğim tam olarak Remmina ya da daha da iyisi Pac Manager (http://sourceforge.net/projects/pacmanager) ama gelin görün ki, pac manager i x86 kubuntu da kurduğumda çalıştırabildim ama (.deb dosyasından) x64 de nedense kuruldu görünmesine rağmen sol alttaki KDE Menüsünde hiçbir başlık altında görünmedi... (ki bu gui si olan bir program, x86 da böyle kullandığımdan buna eminim...) Konsoldan de deneyip denemediğimi hatırlamıyorum açıkçası...

Bu durumda yardımınız mümkün sevinirim, gerekirse (hangi .log doyası gerekli ise) belirtirseniz onu da memnuniyetle gönderebilirim...

Teşekkürler...

Adil ALPMAN

heartsmagic

PAC Manager benim de kullandığım bir uygulama ve 64bit üzerinde sorun çıkartmıyor bana. Hoş ben KDE kullanmıyorum ancak bağımlılık sorunu olsa kurulumda mızmızlanırdı sana sanırım. Uçbirimden çalıştırmayı deneyerek çıkan sonucu paylaşabilirsin bizimle:

pac

adilalpman

Sorun, garip bir şekilde dpkg installer in gerekli ek bağımlılık paketlerini gösterip kurmamasından imiş...

Onun gösterip kurmadığı paketleri ben Pac ile beraber elle kurdum ve durum şu an sorunsuz görünüyor, Pac i kullanabiliyorum...

Teşekkürler herkese... ;)

heartsmagic

@adilalpman, güle güle kullan. Hata kaydı yapmaya bile başlamışsın ki bu bizim camiada takdirle karşılanacak bir şeydir :)
Çözülen konularımız için şöyle bir yöntemimiz var: cozuldukonusu
Bu seferlik ben yapıyor ve konuyu kapatıyorum. Geri bildirim için teşekkürler.