Linux kurulumunda harddiskim tek parça olarak görünüyor?

Başlatan dert36, 12 Aralık 2013 - 13:25:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dert36

Bilgisayarıma windows kurdum. Yanına linux kuracaktım ama linux harddiskimi tek parça olarak görüyor. Ama tek parça değil. windows'ta bu harddiski bir kaç parçaya bölmüştüm. Bunun nedeni nedir? biosla ilgili birşey mi?

siberoloji

Windows 8 kurduysanız;
windows varsayılan olarak, daha hızlı açılabilmesi için diskleri sisteme bağlı bırakıp kapanıyor. Aslında kapanmıyor, açılmaya hazır halde kış uykusuna geçiyor. Bunu güç ayarları bölümünden hızlı başlatmayı devre dışı bırakarak çözebilirsiniz. Disk bölümleriniz,kış uykusuna geçen windowsa halen bağlı bulunduğundan tek parça olarak görülmektedir.

dert36

Alıntı yapılan: siberoloji - 12 Aralık 2013 - 13:34:13
Windows 8 kurduysanız;
windows varsayılan olarak, daha hızlı açılabilmesi için diskleri sisteme bağlı bırakıp kapanıyor. Aslında kapanmıyor, açılmaya hazır halde kış uykusuna geçiyor. Bunu güç ayarları bölümünden hızlı başlatmayı devre dışı bırakarak çözebilirsiniz. Disk bölümleriniz,kış uykusuna geçen windowsa halen bağlı bulunduğundan tek parça olarak görülmektedir.

Hocam windows 7 yüklü. Linux kurunca windows kuramıyorum. windows kurunca linux kuramıyorum. ikisini kurmaya kalkınca tüm herşeyi silmek zorunda kalıyorum. Çok değişik bir bilgisayarım var. Diğer bilgisayarım böyle değildi. Ben de hiç bir şey anlamadım

heartsmagic

Gu günlerde çok söylemeye başladım ancak Windows tarafı için şuna bakılmış mıydı?
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=21228.0

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

dert36

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Aralık 2013 - 00:52:46
Gu günlerde çok söylemeye başladım ancak Windows tarafı için şuna bakılmış mıydı?
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=21228.0

Bakmamıştım. deniyeceğim. teşekkürler. yıllarca windows kullandım dinamik disk alanı diye birşeyi ilk defa duydum.. diğer laptopumda hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım