DNS sorunu

Başlatan ahmetkanar54, 09 Aralık 2013 - 05:03:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetkanar54

merhaba arkadaşlar hayatımda hiç karşılaşmadığım bir durumla karşı karışıya kaldım zentyal kurdum evdeki pc lerime öğrenmek amaçlı.Normal biçimde kurdum dns kısmına 8.8.8.8 yazdım gerekli yapılandırmayı yaptım herşey sorunsuzdu.Neyse sonra proxy yi kurayım dedim dns servisinine kurucam dedi kur dedim hala sorun yok.Şimdi sorun ben tabletten okey plus a giriyorum facebook okey yani birden dns yi yükleyince çalışamaz hale geldi sonra bende squid loglarına baktım http://www.peakgames.net/ üzerinden çıkıyormuş işte açılması için bu siteden çekiyormuş ama şöyle bir sorun var site normal biçimde tarayıcan açılıyor ama ben ping atayım dedim bir ne göreyim dns si çözümleyemiyor.Sonra bende acaba doğrumu anladım diye dns sunucunu kaldırdım bind i yani haliyle proxy de gitti sonra baktım çözümlemeye başladı ve tablette açıldı sorun kalktı.Sizce nasıl bir çözüm yapmam gerekiyor

heartsmagic

Bir şeyleri kaldırıp etmeden DNS yapılandırmasına neden bakmadın? Nereye işlenmiş DNS'ler, hangi DNS sunucuları kullanıyorsun vs. gibi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ahmetkanar54

8.8.8.8 i kullanıyorum ama yapılandırmada sorun yok diğer bütün sitelere sorunsuz girerken sadece buna gireöiyorum

heartsmagic

nslookup neydibusite.com

ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.