Windows Kurmak

Başlatan ByLoLo123, 06 Aralık 2013 - 16:04:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ByLoLo123

Arkadaşlar şuan sadece Ubuntu 13.10 sistemine sahibim . Windows iso dosyası elime yakın zamanda geçecek fakat bunu flash belleğime nasıl yazdırabileceğimi bilmiyorum . Ubuntu üzerinden windows iso dosyasını flash belleğe yazabilen bir yazılıma ihtiyacım var . Yardımlarınızı bekliyorum , iyi çalışmalar .

mendirec

Ana seçkeden "Başlangıç Diski Oluşturucu" programı ile rahatlıkla flash diske yazabilirsin.

ByLoLo123

Deneyeceğim , cevap için teşekkürler .

jayw

heartsmagic

Alıntı yapılan: MeNDireC - 06 Aralık 2013 - 16:10:50
Ana seçkeden "Başlangıç Diski Oluşturucu" programı ile rahatlıkla flash diske yazabilirsin.

Kendisi Windows için işe yarıyor mu? Benim bildiğim yaramıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mendirec

Kusura bakmayın. Yanlış bilgilendirme oldu.

ByLoLo123

Yakın zamanda "winusb" yazılımı deneyeceğim . Şuan kurdum fakat komut verirken şeklinde bir çıktı alıyorum .Install a windows ISO on an NTFS partition and edit MBR of the device
  winusb --install <iso path> <partition>
  Example: winusb win7_amd64.iso /dev/sdd1

Buradaki "<partition>" flash belleğimi gösteriyor ?

heartsmagic

Öncelikle, o işi arayüzle yapabilirsin gördüğün şekilde (sadece anlatıma bakarak konuşuyorum). Yok komutla yapacağım diyorsan evet "partition" dediği şey harici belleği göstermeli. Fakat sdd1 gibi bir şey dersen üzerindeki bir bölüme kurar ve senin MBR düzenlemesi yapman gerekir. Doğrudan belleğin tamamına kurmak için sdd demen lazım.

Dikkat, sdd veya sdd1 tamaman belleğin bağlama sırasına göre değişir. Sistemde başka bir bellek takılı değile diskin sda olacak, bellek ise sdb olacaktır. fdisk ile neyin ne olduğuna baktıktan sonra uygula bu adımı. Zira yanlış bir bölüm göstermen durumunda üzerindeki her şey silinir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.