dosya konum değişikliği

Başlatan meraker, 22 Kasım 2013 - 14:47:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meraker

merhaba arkadaşlar , bilgisayarı karıştırırken home dizinini media konumuna geçirmişim nasıl oldu bende bilmiyorum şimdi cd den başka bir sistem cd sini çalıştırmak istediğimde tekrar ubuntuyu(13.10 32bt) başlatıyor taktığım sistem cd sini görmüyor ne yapabilirim. selamlar

if

Alıntı yapılan: meraker - 22 Kasım 2013 - 14:47:05
cd den başka bir sistem cd sini çalıştırmak istediğimde tekrar ubuntuyu(13.10 32bt) başlatıyor taktığım sistem cd sini görmüyor ne yapabilirim. selamlar

Anlamadım.

meraker

sayın if sanırım cd rom yazılımını yanlışlıkla bozdum. Makinemde 13.10 32bit yüklüydü bozulunca yeniden cd,den yüklemek istedim.13.10 cd,sini boot sayfasında cd.yi işaretleyerek başlatmak istediğimde doğrudan karşıma gurup ekranı çıkıyor ve önyükleme normal seyrinde gelişip programa (13.10),a geçiyor kısacası cd,yi görmüyor.

furkankalkan

Yazdırdığınız CD nin bootable olduğuna emin misiniz? İsterseniz USB de kullanabilirsiniz format atmak için.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

meraker

evet dewilman usta 13,10,u daha önce de aynı cd ile kurmuştum.aslında ,özetleyebilirsem olay kendimce birbozukluğu ,(bilen birisi için bozukluk olmayabilir)13.10 cd,si ile yeniden yükleme yaparak aşmaya çalışırken oluştu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Kasım 2013 - 20:57:51

ve tabi oluşan bu bozukluğu yeniden 13.10 CD,si ile yükleme yapıp, aşamıyorum ,çünkü  CD ile başlatma için tuşladığım anda normal önyükleme yapıp programı başlatıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Kasım 2013 - 22:10:50

CD-DVDrom, bağlanma noktası değişmiş ama kiminle yer değiştirmiş.

heartsmagic

@meraker, CD-rom bağlanma noktası sistemde değişmiş olsa bile (emin değilim) bu işlem senin makineyi bir başka CD ile başlatmana engel değildir. Zira senin makineyi CD veya başka bir aygıt üzerinden başlattığın yerle makinedeki kurulu herhangi bir sistemin ilgisi yoktur. Eğer sistem CD'den başlamıyorsa iki ihtimal var:

1. CD'de sorun vardır.
2. Sen açılışı CD'ye alamıyorsundur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

Alıntı yapılan: merakerbilgisayarı karıştırırken home dizinini media konumuna geçirmişim nasıl oldu bende bilmiyorum 
Şimdi bunu nasıl yaptığınızı merak ettim. yaptıysanız bile böyle olduğunu nasıl anladınız?
media alanına bağlasanız bile sistem cd sürücüyü başka bir noktaya bağlamalı sanki. daha sı zaten bağlatırken harddiskinizde ne olduğu hiçbirşeyi değiştirmiyor.
Chmod bizim işimiz.

meraker

sayın arkadaşlar bilgisayara yeniden format attırdım,yanıtlar için teşekkürler,selamlar.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Kasım 2013 - 20:05:51

sayın canosayan şöyle anlatmaya çalışayım,hangi sitedeydi şimdi hatırlamıyorum,debian,ın son sürüm indirme bağlantısından ,debian,ı indirdim ,CD,ye yazdım ve hemen ,kurmaya giriştim,ama birkaç defa denememe rağmen CD ,yi görmedi ,görmeyince yükleme uğraşıları sırasında biryerlerde birşeyleri bozmuş olabileceğimi.düşünüp kendi CD,sini(yani13.10) takıp yeniden kurma seçenekerinden,birini kullanacaktım, oda olmayınca,kendiCD,sini görmeyince (onu,da birkaç,defa denedim) format atmak zorunda kaldım. selamlar