13.10 Ağa otomatik bağlanmıyor

Başlatan Ceshet, 21 Kasım 2013 - 15:27:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ceshet

Tüm konuyu okudum. Benzer sorun veya aynısı diyelim, bu gün karşılaştım bu durumla.. Evimde, işimde kablosuz ağıma sorunsuz bağlanabiliyorum. Otomatik bağlanıyor. Lakin işten sonra sürekli geldiğim arkadaşımın internet cafesinde bu gün bu sorunla karşılaştım. Daha önce sorunsuz olarak bağlandığım ağı görmedi ve bağlanmadı haliyle. Bir kaç yeniden başlatma işleminden sonra, ağı elle girerek, ip atayarak bağlanmayı denedik. Şu an bu şekilde bağlanıyorum bir sorun gözükmüyor. Ancak bilgisayarı yeniden başlattığımda otomatik görmüyor, elle tekrar ayarları yapmak gerekiyor. Ayrıca bu işlem ile yaklaşık bir saattir uğraşıyorum çevredeki diğer modemleri görüyor ve bağlanıyor.

Sistemim Dell N1050 Diz üzeri + Ubuntu 13.10 32 bit.
Aklın güzelliği dil ile, dilin güzelliği söz ile, kişinin güzelliği yüz ile, yüzün güzelliği göz ile belli olur.  

heartsmagic

Ağda bir değişiklik yapılmış mı son günlerde?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

if

@Ceshet, ağa bağlanamadıktan sonra bu[1] komutları yürütüp çıktısını buraya geçer misiniz?

[1] http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28764.0

Ceshet

@heartsmagic, Son günlerde ağda herhangi bir değişiklik yapılmamış.

@if, Şimdi tekrar cafeye geldim, sorunsuz bağlandı. Dün neden böyle uğraştırdı neler oldu anlamış değilim. Fazla kurcalamak istemiyorum an itibariyle her şey yolunda gözüküyor.
Aklın güzelliği dil ile, dilin güzelliği söz ile, kişinin güzelliği yüz ile, yüzün güzelliği göz ile belli olur.