Neden bu sitede neredeyse hiç javascript kodu kullanılmamış ?

Başlatan dert36, 04 Kasım 2013 - 00:04:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dert36

Bu sitede neredeyse her işlem için sayfa yenileniyor. Neden javascript kodları kullanılmıyor?

heartsmagic

Bu bir merak sorusu mu yoksa serzeniş mi? O kısmı anlayamadım.
Sorunun kendisini de anlayamadım ancak. Her işlem için sayfa yenilenmek derken?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

dert36

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Kasım 2013 - 00:12:12
Bu bir merak sorusu mu yoksa serzeniş mi? O kısmı anlayamadım.
Sorunun kendisini de anlayamadım ancak. Her işlem için sayfa yenilenmek derken?

Meraktan soruyorum :) Mesela facebook'ta yorum yaptığımız zaman, sayfa yenilenmeden direk veritabanına kaydedilip bize gösteriliyor ya. İşte ondan bahsediyorum.

secret35

Belirttiğin işlemleri Facebook Inc, ajax ile gerçekleştirmektedir. Ayrıca bu platformda böyle bir işleve gerek yoktur. Yazılımın kendisinin veri tabanı sorgusu yapması ve bu sorguyu belirli aralıklarla yapması sistemi yormasına neden olabilir. Sistemi yormamak için ön bellekleme kullanıyoruz.

canosayan

javascript kodları dediğiniz noktada belli oldu zaten.
Bu serzenişinizi smf ekibine iletirseniz belki daha etkili olur. Belki akıllarına gelmemiştir. http://www.simplemachines.org/
Chmod bizim işimiz.

dert36

Alıntı yapılan: secret35 - 04 Kasım 2013 - 04:54:16
Belirttiğin işlemleri Facebook Inc, ajax ile gerçekleştirmektedir. Ayrıca bu platformda böyle bir işleve gerek yoktur. Yazılımın kendisinin veri tabanı sorgusu yapması ve bu sorguyu belirli aralıklarla yapması sistemi yormasına neden olabilir. Sistemi yormamak için ön bellekleme kullanıyoruz.

Anladım teşekkür ederim :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Kasım 2013 - 12:42:19

Alıntı yapılan: canosayan - 04 Kasım 2013 - 08:48:59
javascript kodları dediğiniz noktada belli oldu zaten.
Bu serzenişinizi smf ekibine iletirseniz belki daha etkili olur. Belki akıllarına gelmemiştir. http://www.simplemachines.org/

Serzeniş değil. Meraktan sordum :)

skyprotector

Forumun yazılımıyla(smf) alakalı bir durum. Onlar jquery, ajax kullanmamışlar demek. Onlara sormak lazım.  :)