Windows Kurmam Lazım Destek

Başlatan gtr500, 16 Kasım 2013 - 20:02:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gtr500

Merhaba Arkadaşlar ubuntunun yanına windows kurmam lazım veya ubuntuyu kaldırıp windowsun yanına kurulumum yapmam lazım elimde windowsun iso dosyası var ama ubuntuda bunu nasıl flashbelleğe atıcam bilmıyorum araştırmamda pek işe yaramadı gparted ile diski bölemedim dvdromum evde yok sadece flash belleğim var okadar bugun halletmem lazaım pazartesiye acil yapılması gerek iş var lütfen yardımcı olurmusunuz?

gtr500

teşekkürler okuyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Kasım 2013 - 21:04:52

böyle bir görüntü oluyor bende sda1 hiçbirşey yapamıyorum 

http://o1311.hizliresim.com/1h/j/ulyu8.png

iceboy

Alıntı yapılan: gtr500 - 16 Kasım 2013 - 21:00:48
teşekkürler okuyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Kasım 2013 - 21:04:52

böyle bir görüntü oluyor bende sda1 hiçbirşey yapamıyorum 

http://o1311.hizliresim.com/1h/j/ulyu8.png

sda1 ile işlem yapmak istiyorsanız eğer sda1 e sağ tıklayıp ayır deyin,ondan sonra deneyin işlem yapmayı büyük ihtimalle olacaktır.

Şimdi tekrar gözden geçirdim sizin diskiniz partlara ayrılmamış.Bu durumda yeniden boyutlandırma yapmanız gerekiyor.

Size tavsiyem eğer elinizde varsa windows 7 nin iso dosyası brasero ile windows7 imajını boş bir dvd ye yakın.

Sonra o tek parça olan büyük bölümü silip 3 e ayırın şöyle olsun tablo

60GB ( Windowsun C si)

200 GB (Windowsun D si)

Geriye kalan bölüme hiç dokunmayın,60 gb ayırdığınız bölüme windows7 yi kurun,sonra ubuntuyu o hiç dokunmadığınız arta kalan bölüme kurarsınız.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...