Format Problemi HDD

Başlatan hddmonster, 16 Kasım 2013 - 15:47:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hddmonster

Resmi siteden Ubuntu 13.10 iso indirip USB ye bootable olarak kurdum.
Win7 işletim sistemimin yanına kurmaya çalışırken kurulum esnasında işlem takıldı mecburen resetledim.
Win7 ye giremiyorum.
Ubuntuyu yine USB ile Live Mod da çalıştırdım Gparted le tüm bölümleri silip tek disk haline getirip ext4 şeklinde biçimlendirdim.
Test sonucumda da 26 bad-sector bulunduğu var.
Tekrar pc yi başlatım kuruluma geçtiğiim aşağıda resmini çektiğim hata kodu tekrarlanıyor 5dk kadar daha sonra zorla kuruluma geçiyor ama orada da reading/writing hatası verip yine kurulumda sıkışıyor.

empax

Resim direkt görünmüyor, yeni sekmede açmak gerekiyor ya da alttaki link ile değiştirin.
http://s11.postimg.org/rdriyalgi/err.jpg
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

ekremsenturk

@hddmonster, zaten 26 badsector var diye yazmışsın. bu durumda yeni bir disk satın alman gerekiyor.

Önce bir Gparted ile Panel'den "Aygıt" seçip, disk tablosunu sil ve yeniden biçimlendirip dene. Yine hata verirse, ümit yok demektir.

hddmonster

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 16 Kasım 2013 - 20:19:09
@hddmonster, zaten 26 badsector var diye yazmışsın. bu durumda yeni bir disk satın alman gerekiyor.

Önce bir Gparted ile Panel'den "Aygıt" seçip, disk tablosunu sil ve yeniden biçimlendirip dene. Yine hata verirse, ümit yok demektir.

Donanım alacak olsaydım bu konu açılmazdı win7 kurulan donanım ubuntu kurulmuyor diye çöpe mi atılır? İlla bi çözüm bulunabilir. sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=1M  komutunu girdim işlem bitti tekrar kurulum deniyeceğim şimdi.
Bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim.