[Çözüldü] Bu elektronik parçanın ismi ve işlevi nedir?

Başlatan dert36, 14 Kasım 2013 - 22:32:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dert36

Arkadaşlar bu parçanın ismi ve işlevi nedir?

furkankalkan

Harici Kablosuz Ağ Bağdaştırıcısı gibi duruyor ama tam öğrenmek için donanımdan daha fazla anlayan birine göstermek lazım.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

iceboy

Şimdi tekrar inceleyip yorumu değiştiyorum.Entegreyi gördükten sonra tv kartı olduğu konusundaki fikrim değişti büyük ihtmalle değil TV kartı.

O Sarı çıkıntı kısıma uyan parça mevcutsa onun resmini de eklerseniz büyük ihtmalle çözülür soru.

Anten çıkışına benziyor aslında
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

dert36

Üzerinde zyxel yazıyor. Modem olabilir mi? evet bence o sarı kısım anten girişi

iceboy

Alıntı yapılan: dert36 - 14 Kasım 2013 - 23:37:53

Şimdi iyice dikkat ettim.Güç girişinin yanındaki açma-kapama çıkıntısının yanında kahverengi birde kapak kapandığında içeride kalacak şekilde bir bölüm daha var oda reset tuşu.

Haklısınız kesinlikle fakat sanırsam modem değilde dağıtıcı bu,çünki hat girişi yok.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

dert36

Alıntı yapılan: iceboy - 15 Kasım 2013 - 00:35:46

Şimdi iyice dikkat ettim.Güç girişinin yanındaki açma-kapama çıkıntısının yanında kahverengi birde kapak kapandığında içeride kalacak şekilde bir bölüm daha var oda reset tuşu.

Haklısınız kesinlikle fakat sanırsam modem değilde dağıtıcı bu,çünki hat girişi yok.

Teşekkür ederim:)

furkankalkan

Alıntı yapılan: iceboy - 15 Kasım 2013 - 00:35:46

Bu gün okulda akıllı tahtanın yanındaki alete baktım da, ona çok ama çok benziyor bu yüzden kesinlikle dağıtıcı.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

exclipit

Sanırım bir "gömülü sistem". Ya da gömülü dağıtıcı diyeyim. :D Sonuca vardık boşverelim. :)
Çalışan iki el, dua eden binlerce elden daha çok iş yapar. – Gene Roddenberry

if

91011

Gömülü sistem demişken kulüpte bir alet göstermişlerdi bize bu boyutlarda içine işletim sistemi kurulabiliyor usb girişi eternet girişi felan var gömülü sistem programlanabiliyor bu aletle araştırmak istedim ama ismini hatırlamıyorum bu aletin ismi nedir ?*
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

daligo5

Alıntı yapılan: 91011 - 16 Kasım 2013 - 09:45:29
Gömülü sistem demişken kulüpte bir alet göstermişlerdi bize bu boyutlarda içine işletim sistemi kurulabiliyor usb girişi eternet girişi felan var gömülü sistem programlanabiliyor bu aletle araştırmak istedim ama ismini hatırlamıyorum bu aletin ismi nedir ?*

raspberry pi herhalde
http://piyonsatranc.blogspot.com/

satranç modern bir beyin işkencesidir.

okkangal

guopx

Arduino mu?
http://www.roboweb.net/media/downloadable/blog_imgs/Arduino_Uno_Angle.jpg
gerçi programlama yapılıyor ama işletim sistemi kurulamıyor bildiğim kadarıyla buna.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

dert36

Teşekkürler arkadaşlar. Bu access point'miş