[Çözüldü]Video Dönüştürücüsü(cep telefonuna uygun olacak dönüştürme yapmak için)

Başlatan cafein, 17 Ekim 2008 - 12:13:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cafein

Bir ricam daha olacaktı arkadaşlar. Forumu didik didik ettim ancak nokia n82 model 320*240 ekran çözünürlüğü olan telefonum için video boyutlarını bu şekilde dönüştürebileceğim video dönüştürücüsü bulamadım. Rica etsem bilen bir arkadaş ayarlarıyla birlikte paylaşabilir mi? windows kullanırken avi formatında cevirip izleyebiliyordum. Teşekkürler saygılarımla.

atomkarinca

Avidemux programıyla yapabilirsin bunu. Uygulamalar > Araçlar > Terminal programını çalıştırıp aşağıdaki komutu girersen bu program kurulacaktır.

sudo apt-get install avidemux

cafein

İndirdim bu programı. Acaba alt yazı ekleme seçeneği de var mı? :):) Ayrıca video boyutlarını nasıl 320*240 şeklinde ayarlayabilirim? Çok soru soruyorum ama korkarak yapıyorum işlemleri şu anda ubuntuda :( Ama harika bir işletim sistemi, senelerce aptal windows ile kaybettiğim zamana yanarım :(

atomkarinca

Video bölümünden istediğin codec'i seçtikten sonra Süzgeçler > Dönüştür > Tekrar boyutlandır yoluyla çözünürlüğü değiştirebilirsin. Süzgeçler > Dönüştür > Altyazılar bölümünden de altyazı ekleyebilirsin.