[Çözüldü] Ubuntu server kurulum hatası?

Başlatan HulusiGürler, 13 Kasım 2013 - 15:16:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HulusiGürler

Ubuntu server kurulumu yapmaya başladım fakat kurulum ortasında şifre kısmına giriş yapamıyorum bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum proje ödevim zamanım kısıtlı

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Ben sorun göremiyorum? Giriş yapmışsın son satıra bakarsan.
Öncekilerde kullanıcı adı ve/veya parolanı yanlış girmişsin bariz bir şekilde.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

HulusiGürler

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Kasım 2013 - 15:35:42
Ben sorun göremiyorum? Giriş yapmışsın son satıra bakarsan.
Öncekilerde kullanıcı adı ve/veya parolanı yanlış girmişsin bariz bir şekilde.

giriş yapıldı ancak şifre bölümüne gelirken klavyeden giriş yapılmıyor ve ilerisine gidilemiyor.

krwlng

Giriş yapmışsınız işte, Ubuntu Sunucu sürümü için bundan daha ötesi yok, komutlarla halledeceksiniz işinizi. Masaüstü yöneticisi kurmadıysanız durum bu şekilde.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

HulusiGürler

Masaüstünü nasıl kurabilirim. Benim beklediğim normal ubuntu gibi olmasaydı yani kullanamayacakmıyım rahatlıkla.?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Kasım 2013 - 09:43:46

Alıntı yapılan: krwlng - 13 Kasım 2013 - 17:30:22
Giriş yapmışsınız işte, Ubuntu Sunucu sürümü için bundan daha ötesi yok, komutlarla halledeceksiniz işinizi. Masaüstü yöneticisi kurmadıysanız durum bu şekilde.

Masaüstünü nasıl kurabilirim. Benim beklediğim normal ubuntu gibi olmasaydı yani kullanamayacakmıyım rahatlıkla.?

heartsmagic

Normal Ubuntu gibi olmasını bekliyorsan neden sunucu sürümünü kurdun? Eğer normal masaüstü sürümünü kurcalayacaksan doğrudan ISO'sunu indirip kur, daha rahat edersin. Bu şekilde hep bir şeyler eksik kalacaktır. Yok sunucu sürümünü kurcalamak istiyorum diyorsan sunucu kurulu durumda şu an, neden masaüstüne ihtiyaç hissediyorsun?

Yine de, eğer sunucuya masaüstü kuracaksan:

sudo apt-get install ubuntu-desktop

muhtemelen sana istediğin birçok şeyi sağlayacaktır, fakat eksik bir şeyler kalmayacağının garantisi yok.

arpia

Alıntı yapılan: HulusiGürler - 13 Kasım 2013 - 16:13:49
giriş yapıldı ancak şifre bölümüne gelirken klavyeden giriş yapılmıyor ve ilerisine gidilemiyor.

Arkadaşlarımın söylediklerine ek olarak, bütün GNU/Linux dağıtımlarında şifre bölümüne şifrenizi yazarken ekranda gözükmez, ama yazmadığı yada giriş yapılmadığı anlamına gelmez. Güvenlik amaçlıdır, yanınızda olan biri şifrenizi ekrandan okuyamasın diye.

HulusiGürler

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Kasım 2013 - 10:48:17
Normal Ubuntu gibi olmasını bekliyorsan neden sunucu sürümünü kurdun? Eğer normal masaüstü sürümünü kurcalayacaksan doğrudan ISO'sunu indirip kur, daha rahat edersin. Bu şekilde hep bir şeyler eksik kalacaktır. Yok sunucu sürümünü kurcalamak istiyorum diyorsan sunucu kurulu durumda şu an, neden masaüstüne ihtiyaç hissediyorsun?

Yine de, eğer sunucuya masaüstü kuracaksan:

sudo apt-get install ubuntu-desktop

muhtemelen sana istediğin birçok şeyi sağlayacaktır, fakat eksik bir şeyler kalmayacağının garantisi yok.

hocam eyvaAllah cok sağolsun benim üniversite öğrencisiyim ve Ubuntu server hakkında calısmam var yani server olması gerekiyor benimde kurcalamam biraz bilgi sahibi olmam gerektigi için ugrasıyorum. Kusura bakmayın ugrastırdım sizi.

heartsmagic

Estağfurullah uğraşmıyoruz, daha doğrusu vaktimiz olduğu ölçüde seve seve uğraşıyoruz. Benim söylemek istediğim eğer amaç sunucu sürümüyse doğru yoldasın, onu incelemen lazım. Fakat illa masaüstü diyorsan doğrudan masaüstü sürümünü kurup sunucuda yapacağın işleri yine yapabilirsin. Sunucu çok geniş bir kavram, orada ne yapacağın, neleri "sunacağın" sana bağlı. Çalışmanda ne istenildiği, nelerin gerektiği önemli burada.

Yukarıdaki yöntemle normal şartlarda masaüstünü kurabilmiş olman lazımdı, ne durumdasın şu an?

HulusiGürler

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Kasım 2013 - 16:11:39
Estağfurullah uğraşmıyoruz, daha doğrusu vaktimiz olduğu ölçüde seve seve uğraşıyoruz. Benim söylemek istediğim eğer amaç sunucu sürümüyse doğru yoldasın, onu incelemen lazım. Fakat illa masaüstü diyorsan doğrudan masaüstü sürümünü kurup sunucuda yapacağın işleri yine yapabilirsin. Sunucu çok geniş bir kavram, orada ne yapacağın, neleri "sunacağın" sana bağlı. Çalışmanda ne istenildiği, nelerin gerektiği önemli burada.

Yukarıdaki yöntemle normal şartlarda masaüstünü kurabilmiş olman lazımdı, ne durumdasın şu an?

eyvaAllah hocam biraz ara verdim çünkü benim şarteller attı. :)
Sunum yapmam için. bu konuyu da anlatmam gerekiyor kurulumu ikinci plana attım şimdilik.
Benim de araştırmam gereken maddeler halinde topladım bunları araştırmaya başlayacagım.
* Ubuntu Server ın kurulması için sistem gereksinimleri nelerdir.
* Dosya Sistemi.
*Çekirdek yapısı
*Paket programları
* hangi masaüstü arayüzünü kullanıyor.
*Sürümleri
* Tarihçesi.
*Kim ne için çıkarmış.

bunları araştıracagım üstüne sanal makine den bilgisayarıma kurulumunu yapacagım bunun sıkıntısı cekiyorum bi yandan stresi var zaten. Konular hakkında başlacagım eger sizinde katkınız olursa çok sevinirm katkınız oldu tabi ama araştırcaklarımı toparlamaya calıştım.
İlginiz için tesekkür ederim eger hosuma giderse windows dan sonra ikinci işletim sistemim Ubuntu olur ınsaAllah. :)

burk

Çözülen konular için; cozuldukonusu

heartsmagic

@HulusiGürler, bu saydığın konular sadece kurulum yaparak öğrenilemez tahmin edersin ki. Kurulum sadece işin başlangıcı. Saydığın konular ise esasında "sunucu sürümü"nden bağımsız olarak Linux'un genel yapısını kapsamakta biraz. En azından bir kısmı öyle. Bunları tek tek araştırman lazım, doğrudan kimse ha deyince anlatamaz zaten.

Bu arada sunucu sürümünde masaüstü ortamı olmaz. İşte bu nedenlerle diyorum biraz daha genel bir araştırma yapman lazım diye.

Eğer bu konuya çözüldü diyorsan @burk'un verdiği bağlantıyı kullanarak etiketleme yapabilirsin. Diğer konular için gerektiğinde tek tek başlık açarsın.