Multiboot Programı Lazım

Başlatan scrounger, 10 Kasım 2013 - 17:04:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

scrounger

Birçok linux sürümüne sahibim bunları xboot sardu multiusb yumi gibi programlarla flaş diske yazdırdım fakat hep hatalar çıktı bunun dışındada bildiğim program yok zaten xboot hata veriyor bildiğiniz sorunsuz çalışan multiboot usb programlarını yazabilirsiniz

flaşa yazacaklarım (16 GB KINGSTON)

1=Puppy slacko
2=Slax 7 (kablolu internete bir türlü bağlanamıyorum)
3=ubuntu
4=opensuse
5=linuxmint
6=linuxgamers big edition(isosu 4 gb oldugu halde çıkarınca 300 mb oluyor)
7=damn small linux (internete girmiyor)
8=elementary os
9=backtrack 5 r3 (* her şey tamam ubuntu yazısından sonra siyah ekranda kalıyor)

ve ayrıca anonym.os u hiçbir programla yükleyemedim (ubuntunun modifiye hali değil openBSD ile yapılmıştı sanırım) bi türlü boot etmedi

bkz: http://en.wikipedia.org/wiki/Anonym.OS

guopx

Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

ekremsenturk

Puppy Slacko nun ön yükleyicilerinden grub4dos ile hepsini başlatabilirsin. ancak açılış parametrelerini el ile girmelisin. Bu kural tüm diğer başlatıcılar içinde geçerlidir. Hiç bir başlatıcı, iso dosyalarının içeriğini okumaz (diye biliyorum)

Bunu nasıl yapabileğini ise kendin araştırmalısın. (grub4dos'un kendi örneklerine bakarak) Biraz uzun hikaye ve biraz tecrübe gerektiriyor. Bende şu an kurulu olmadığı için, bir örnek ekleyemiyorum

guopx

@scrounger
Pardon dikkat etmemiştim. Multiboot'un windows veriyonu YUMI. Onu da denemişsiniz zaten. Xboot, Sardu, Multiusb ille de aynı sorunlar mı var?
Tek bir linux dağıtımını canlı olarak açıp, Multiboot yükleyip o şekilde iso'ları eklemeyi denediniz mi?
Sonuçta her gün multiboot usb oluşturmayacaksınız herhalde :) Bir defalığına linux üzerinde oluşturmayı deneyin.
Tabii ki @ekremsenturk'ün de bahsettiği farklılıklardan kaynaklanıyor olabilir.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

if

@scrounger, geri dönüş alalım.

serguzestefe

Multiboost programları ile bootladığımız flash diskleri yine müzik, resim vs. gibi belgelerimizi saklamak için de kullanmaya devam edebilir miyiz?

if

Eğer dağıtımlar parmak belleğe kalıcı olarak kurulduysa, evet.

serguzestefe

Alıntı yapılan: if - 08 Mayıs 2014 - 19:26:09
Eğer dağıtımlar parmak belleğe kalıcı olarak kurulduysa, evet.

Teşekkürler..