[Çözüldü] Ubuntu Live CD Dene ve Kur Seçeneğini Kaydetme

Başlatan scrounger, 07 Kasım 2013 - 17:04:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

scrounger

Daha Önceden ubuntuyu windows yerine kurup kullanmıştım ailem ubuntu kullanamadığı için tekrar windowsa geçtim şuan 4 gb lık flash belleğe 2gb partition(dı sanırım) verdim ve ubuntu 12.04 LTE attım her açtığımda ubuntuyu dene seçeneğinin sürekli çıkmasını istemiyorum ayarları ve kurulu programları kaydediyor fakat unitydeki simgeleri kaldırınca yeniden açtığımda geri geliyolar onlarında kalıcı olmasını istiyorum

heartsmagic

Hangi yöntemle kurdun? Sen kalıcı şekilde kurmamışsın, forumda bazı konulara var bu konuda onlara bakabilirsin. Ancak, 2GB yetmez zaten sana muhtemelen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sipazilla

Madem sürekli kullanmayı düşünüyorsunuz ubuntuyu taşınabilir belleğe kurulum kalıbı olarak atmak yerine ana sistem olarak kurun. Kurulum kalıbını cd veya farklı bir taşınabilir belleğe yazın, kurulum aşamalarında disk bölümünden kurulum yapacağınız taşınabilir belleği seçin, ön yükleyiciyide aynı bölüme kurun.

scrounger

Alıntı yapılan: sipazilla - 07 Kasım 2013 - 17:11:17
Madem sürekli kullanmayı düşünüyorsunuz ubuntuyu taşınabilir belleğe kurulum kalıbı olarak atmak yerine ana sistem olarak kurun. Kurulum kalıbını cd veya farklı bir taşınabilir belleğe yazın, kurulum aşamalarında disk bölümünden kurulum yapacağınız taşınabilir belleği seçin, ön yükleyiciyide aynı bölüme kurun.

zaten şuan sadece internette girmek için kullanıyorum ve bikaç şey için yakında 32 GB flash disk alıp yapıcam yeterli olurmu veya kuduktan sonra yine flash diskle başlatınca tamamen ubuntumu açılır

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Kasım 2013 - 17:24:33

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Kasım 2013 - 17:10:51
Hangi yöntemle kurdun? Sen kalıcı şekilde kurmamışsın, forumda bazı konulara var bu konuda onlara bakabilirsin. Ancak, 2GB yetmez zaten sana muhtemelen.

bence 2gb yeterli olur çünkü herhangi bişey kurmayacağım ve konuların linkini atarsanız sevirinirim

if

2 GB yetmez. Canlı medya üzerindeki paketler kurulum sırasında açılacaktır, bu yüzden medyanın boyutundan daha fazla yer kaplar.

Wikiyi, forumu aramakla bir şey kaybetmezsiniz: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ta%C5%9F%C4%B1nabilir_diske_Ubuntu_kurulumu

sipazilla

Alıntı Yapzaten şuan sadece internette girmek için kullanıyorum ve bikaç şey için yakında 32 GB flash disk alıp yapıcam yeterli olurmu veya kuduktan sonra yine flash diskle başlatınca tamamen ubuntumu açılır

Taşınabilir belleğe kurulum yaptığında yaklaşık olarak 4 - 5 gb arası bir alan işgal ediyor.
Bios ayarlarından usb-hdd yi hdd nin üstüne taşırsın, böylece bilgisayarına ubuntu yüklü bellek takılıyken direk ubuntu açılır. Bellek takılı değilse win açılır.

Ufak bir uyarıda bulunayım; Sistemin usb3.0 destekliyorsa kesinlikle usb3.0 bellek satıl al. Keza saniyede 4mb okuyabilen bir bellekle sistemi kullanman bayağı zor olabilir.

scrounger

ubuntuyu 16 gblık flaş diske kurdum sorun yok :)