Haricimdeki dosyalar görünmüyor

Başlatan plastner, 07 Kasım 2013 - 01:48:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

plastner

5 dk önce gördüğüm dosyalarımdan bazılarını şuan görememekteyim.
Windowsta chkdsk yaptım bir işe yaramadım.konsoldan bakmaya calısıyorum halen göremiyorum nasıl bu kadar çabuk 30 gb büyüklüğündeki dosya kaybolabilir içinde verilerim var en önemli dosyam gitmiş ..
Ne yapabiliriz.

ekremsenturk

5 dakika önce yaptığın işlem neydi ?

heartsmagic

Arada önemli bir şey oldu mu, disk ile ilgili hata/uyarı falan verdi mi sistem? Durduk yere dosya kaybolması normal değil elbette, sorun olmadan gerçekleşmesi de muhtemel değil gibi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

plastner

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Kasım 2013 - 10:21:58
Arada önemli bir şey oldu mu, disk ile ilgili hata/uyarı falan verdi mi sistem? Durduk yere dosya kaybolması normal değil elbette, sorun olmadan gerçekleşmesi de muhtemel değil gibi.
windowsta çalışıyordum o sıra , disk hata verdi o ara
chkdsk yaptım ben daha sonra bakınca 30 gb dev dosya kayboldu.Ne linuxte görebiliyorum ne de windowsta winrar ile göremiyorum cmd dende konsoldanda

siberoloji

Diskiniz fat32 formatlanmış ise en büyük dosya boyutu 4 GB'den büyük olamaz.
Diskiniz NTFS formatlanmış ise en büyük dosya boyutu 16TB- 64 Kb 'den büyük olamaz.

Sizin dosyanız tek dosya mıydı?
Ve diğer dosyaları görüyor musunuz?

plastner

Alıntı yapılan: siberoloji - 07 Kasım 2013 - 22:13:15
Diskiniz fat32 formatlanmış ise en büyük dosya boyutu 4 GB'den büyük olamaz.
Diskiniz NTFS formatlanmış ise en büyük dosya boyutu 16TB- 64 Kb 'den büyük olamaz.

Sizin dosyanız tek dosya mıydı?
Ve diğer dosyaları görüyor musunuz?
Debiandaki home klasör içeriğini "yedek" diye klasör oluşturmuş ve oraya kopyalamıştım.Format attım ilk önce windows 7 kurdum ardından debian kurdum.Windowsta çalışma yapayım hemde bazı exeleri denemek için haricimi açtım.Diskim ntfsdir.Fat32 şeklinde formatlamadım.Diskim 320 gb kapasiteye sahiptir.Ben herşey dahil olmak üzere 70 gb kullanım alanına sahiptim disk üzerinde "chkdsk" yaptıktan sonra yine kullanım alanı 70 gb ama diskin içinde "yedek" klasörü hariç herşey var yedek klasör boyutu 35 gb .
Olay şu ; diskin içini açtığım zaman hepsini seçip özellikler diyince 34 gb gösteriyor.Gizli dosyaları göster dememe rağmen göremedim yedek adlı dosyamı.Debianda açayım dedim belki orada görünür  ,ama sonuç aynı yedek adlı dosya kayıp.Konsolden görmeye çalıştım ama göremedim.
Şimdi ne yapabiliriz görmek için.

kalkan1973

Debianda masaüstü GNOME ise CTRL + H yapın
.trash
isimli klasör varsa bu klasöre girin ve alt klasör olarak files var oraya bakın

Ya da veri kurtarma programı TESTDİSK için buraya bakın
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=5566.0;nowap

indirmek için
http://www.cgsecurity.org/testdisk-6.14.linux26.tar.bz2
Evde İşte her yerde Linux

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Deadpool

Benzer bir sorunla bende karşılaşmıştım ancak ben linux üzerinde klasörleri görebiliyordum o yüzden aynı yönem sizde işe yarar mı bilmiyorum fakat denemekten zarar gelmez. Öncelikle bu işlemler windows üzerinde yapılmalı. Harici belleğinizi bilgisayarınıza bağlayın. Sürücü harfi E olsun diyelim. Komut sistemini yönetici olarak açıp;

e:

yazıp enter'a basın ardından;

attrib -h -r -s /d /s

komutunu verin. Bu adımları yaptığımda ben haricimdeki klasörlere ulaşabilmiştim ancak dediğim gibi sizde de aynı yönem işe yarar mı kesin bir şey diyemiyorum. Kolay gelsin.

arpia

Bu yaptığınız yöntem de dosyaları görme sebebiniz sadece gizli dosyaları göster değil, aynı zamanda sistem dosyalarını da göster demek oluyor.
Bazı virüsler vardı buna sebep olan ama ortada bir dosya kaybı olmuyordu. Sistem dosyalarını göster diyince görünüyordu fakat Linux altında da gözükmemesi ilginç.